Igor Angulo, Górnik Zabrze

Autor: Cyfra Sport Igor Angulo

2020-07-13 4:53

Dominacja wielkie trójki tego sezonu. Po trzech piłkarzy Legii Warszawa, Lecha Poznań i Piasta Gliwice - przedstawiciele tych klubów zdominowali "Jedenastkę 35. kolejki Ekstraklasy". Trudno dziwić się takim wyborom, bo właśnie wspomniane trio rządzi w rundzie finałowej. Legia już "przyklepała" tytuł, a teraz Piast i Lech między sobą rozstrzygną walkę o drugie miejsce. Jednak najlepszym piłkarzem 35. kolejki był gwiazdor Górnika Zabrze. Kto nim został? To nie jest trudna zagadka. Oczywiście, że Igor Angulo, król strzelców ubiegłego sezonu.

Jedenastka 35. kolejki. Oni zasłużyli na wyróżnienie. Najlepszych wybrał dziennikarz "Super Expressu" - Marcin Szczepański.

Bramkarz:
Marek Kozioł (Korona Kielce). Kolejny udany występ bramkarza spadkowicza. Przeciwko Wiśle Kraków (1:1) obronił rzut karny, który wykonywał Alon Turgeman. Golkiper Korony wyczuł zamiary napastnik z Izraela. Inna sprawa, że ten uderzył w złym stylu.

Piękny jubileusz asa Arki. Marcus Vinicius rozpoczął strzelanie z ŁKS-em [WIDEO]

Obrońcy:
Robert Gumny (Lech Poznań). Dobry występ prawego obrońcy w meczu z Lechią Gdańsk (3:2). W pierwszej połowie Jakub Moder dośrodkował na pole karne, a Duszan Kuciak odbił piłkę wprost pod nogi defensora poznańskiej drużyny. Tak właśnie padł drugi gol dla "Kolejorza".

Jakub Czerwiński (Piast Gliwice). Po raz kolejny rządził obroną śląskiej drużyny. Gospodarze całą drugą połowę meczu z Jagiellonią Białystok (2:0) grali w osłabieniu. To efekt tego, że jeszcze przed przerwą został usunięty Sebastian Milewski. Mimo to nie stracili bramki. Duża zasługa kapitana, który umiejętnie kierował kolegami.

Trzecia wygrana z rzędu Wisły Płock. Tak strzela Mateusz Szwoch [WIDEO]

Luis Rocha (Legia Warszawa). W końcówce sezonu trener Aleksandar Vuković dał szansę Portugalczykowi. W meczu z Cracovią (2:0), który przypieczętował wywalczenie mistrzostwa Polski, lewy obrońca był bardzo pewnym punktem gospodarzy. W pierwszej połowie po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek. Popisał się także niesamowitym zwodem i wykonał nawet tzw. ruletę.

Pomocnicy:
Paweł Wszołek (Legia Warszawa). Obrońcy Cracovii (2:0) mieli z nim dużo kłopotów. W pierwszej połowie właśnie po jego dośrodkowaniu Legia objęła prowadzenie. Skrzydłowy mistrza Polski dostrzegł na polu karnym Tomasa Pekharta, a ten głową posłał piłkę do siatki krakowskiej drużyny.

Walerian Gwilia zapewnił Legii tytuł. Szalony taniec Gruzina po golu [WIDEO]

Bartosz Slisz (Legia Warszawa). Mecz z Cracovią (2:0) zaczynał jako rezerwowy, ale już po dziesięciu minutach zastąpił kontuzjowanego Andre Martinsa. Dał dobrą zmianę, miał wiele przechwytów, jak ten z drugiej połowy, gdy odebrał piłkę przed polem karnym i zagrał do Waleriana Gwili. Gruzin akcję zakończył golem dla Legii.

Dani Ramirez (Lech Poznań). Przyczynił się do wygranej 3:2 z Lechią Gdańsk. Hiszpański pomocnik na początku zawodów zaskoczył bramkarza Duszana Kuciaka strzałem z rzutu wolnego. To jego gol numer 10 w tym sezonie w Ekstraklasie: sześć dla ŁKS-u Łódź, a cztery w barwach Lecha.

Udana zemsta Lecha na Lechii. Kolejorz coraz bliżej Ligi Europy [WIDEO]

Kamil Jóźwiak (Lech Poznań). Pod koniec pierwszej połowy meczu z Lechią (3:2) skrzydłowy Lecha precyzyjnym i mocnym strzałem nie dał żadnych szans Duszanowi Kuciakowi. To ósme trafienie młodzieżowego reprezentanta Polski w rozgrywkach.

Napastnicy:
Jorge Felix (Piast Gliwice). Bohater śląskiej drużyny w wygranym 2:0 meczu z Jagiellonią Białystok. To było zabójczy kwadrans gospodarzy. Hiszpan najpierw odzyskał piłkę i podał do Piotra Parzyszka, który okazji nie zmarnował. Po chwili Jorge Felix strzelił głową 16. gola w tym sezonie i już jest drugi (wspólnie z rodakiem Igorem Angulo z Górnika Zabrze) na liście najskuteczniejszych.

Zabójczy kwadrans Piasta. Tak Piotr Parzyszek i Jorge Felix trafiali z Jagiellonią [WIDEO]

Piotr Parzyszek (Piast Gliwice). W duecie z Jorge Felixem rozmontowali obronę Jagiellonią Białystok (2:0). Strzelił 12 gola w sezonie w lidze, a po chwili wcielił się rolę lewoskrzydłowego. Idealne dośrodkował na pole karne, które Hiszpan zamienił na drugą bramkę dla Piasta.

Igor Angulo (Górnik Zabrze). Na niego zawsze można liczyć. Strzelił dwa gole i miał asystę w wygranym 4:1 meczu z Rakowem Częstochowa. Wszystko wskazuje na to, że po tym sezonie pożegna się ze śląskim klubem. Teraz z 16 bramkami jest wiceliderem w klasyfikacji najlepszych strzelców (wspólnie z rodakiem Jorge Felixem z Piasta Gliwice). Dorobek Angulo w Ekstraklasie to 63 gole, co daje mu trzecie miejsce w rankingu najskuteczniejszych cudzoziemców w dziejach polskiej ligi.

Hiszpański as Górnika przypomniał o sobie. Igor Angulo trafił na raty [WIDEO]

Źródło: Jedenastka 35. kolejki Ekstraklasy. Dominacja wielkiej trójki, a najlepszy as Górnika!