Już jedenastu siatkarzy GKS Katowice zakażonych koronawirusem

2020-10-29 20:57
koronawirus
Autor: pixabay.com

Od pewnego czasu wiadomo o przypadkach zakażenia w siatkarskim zespole GKS Katowice. Liczba siatkarzy, których dopadł koronawirus, niestety ciągle rośnie. Klub wydał kolejny komunikat w tej sprawie. Katowiczanie mają wyjątkowego pecha, bo w tym miesiącu dwa razy musieli udawać się na kwarantannę. Zakażonych jest już jedenastu zawodników. Na szczęście, przebieg choroby u większości jest łagodny.

„Informujemy, że wyniki testów RT-PCR na obecność SARS-CoV-2 dały wynik pozytywny w przypadku pięciu kolejnych członków zespołu siatkarzy GKS-u Katowice” – napisał klub w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej w czwartkowy wieczór. „Tym samym obecnie zarażonych koronawirusem jest łącznie jedenastu siatkarzy naszego klubu. Przypominamy, że testy członków sztabu szkoleniowego GKS-u dały wynik negatywny. Chorzy lub zakażeni przedstawiciele drużyny będą mogli podać do publicznej wiadomości swoje dane za pomocą prywatnych kont w mediach społecznościowych. Co najważniejsze, na chwilę obecną przebieg choroby u większości naszych zawodników jest łagodny.”

Siatkarski mistrz świata Dawid Konarski ma koronawirusa

Klub wypełnia oczywiście wszelkie wymagania stawiane przez ligę i inspekcję sanitarną „Nieustannie jesteśmy w kontakcie z władzami PLS oraz służbami medycznymi i sanitarnymi nadzorującymi przebieg izolacji. Przypominamy, że ligowe mecze naszego klubu z Jastrzębskim Węglem i Treflem Gdańsk zostały odwołane i przełożone na późniejszy termin. Będziemy informować o stanie zdrowia naszych zawodników w kolejnych komunikatach. Dziękujemy za wyrazy wsparcia ze strony naszych Kibiców i całej siatkarskiej Polski!” - podsumowali przedstawiciele „Gieksy”.

Super Raport 29.10 (Goście: Bartosz Arłukowicz - PO oraz prof. Maria Gańczak - epidemiolog)