Ksiądz molestował ministranta, ale do więzienia nie pójdzie

i

Autor: Shutterstock Ksiądz molestował ministranta, ale do więzienia nie pójdzie

Szok! Robił mu TO proboszcz

Ksiądz pedofil molestował 12-letniego ministranta. Nie pójdzie do więzienia za swoje obleśne poczynania

Molestował 12-letniego ministranta, gdy był jeszcze proboszczem parafii w Trzebniowie w gminie Niegowa w powiecie myszkowskim. Były już ksiądz, został skazany wyrokiem prawomocnym, do więzienia jednak nie pójdzie, choć bezwzględnego więzienia domagała się Prokuratura Rejonowa w Myszkowie.

Na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu został skazany Bogumił K., były ksiądz i proboszcz parafii w Trzebniowie w gminie Niegowa w powiecie myszkowskim. Wyrok zapadł przed sądem w styczniu bieżącego roku, właśnie się uprawomocnił. Oznacza to, że ksiądz nie trafi za kraty, choć bezwzględnego więzienia żądała Prokuratura Rejonowa w Myszkowie.

Skąd skazał byłego księdza pedofila na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat. W tym czasie będzie pod nadzorem kuratora sądowego. Ma także zakaz kontaktowania się ze swoją ofiarą, również przez komunikatory internetowe. Nie może się zbliżać także do swojej ofiary na odległość 50 metrów przez 7 lat - informuje dziennikzachodni.pl

Czytaj również: Horror w Domu Pomocy Społecznej w Cieszynie. Nie żyje jedna osoba, 100 ewakuowano

Bogumił K. ma także  dożywotni zakaz pracy z młodzieżą i musi wypłacić swojej ofierze 30 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Skruszony ksiądz przyznał się do MOLESTOWANIA dziecka! Wstrząsające wyznania

Ksiądz Bogumił K. z parafii w Trzebniowie molestował 12-letniego chłopca

Sprawa dotyczy molestowania ministranta sprzed dwunastu lat, gdy Bogumił K. był proboszczem parafii w Trzebniowie. Chłopiec miał wówczas 12 lat, sprawę zgłosił będąc już dorosłym mężczyzną. Obecnie jest studentem Seminarium Duchownego w Częstochowie. Sprawa trafiła do przełożonych księdza w 2019 roku. Metropolita częstochowski wszczął postępowanie kanoniczne, a sprawa trafiła do Stolicy Apostolskiej. 

Przeczytaj koniecznie: Prezydent Bytomia, gwiazdą Tik Toka. Boksuje do piosenki Snoop Dogga WIDEO

Sprawa trafiła do częstochowskiej prokuratury, która przekazała ją Prokuraturze Rejonowej w Myszkowie. Gdy tylko ruszyła machina, Bogumił K., wystąpił ze stanu kapłańskiego.

Sonda
Jaką karę powinien ponieść ksiądz-pedofil?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany