Ksiądz uprawiał seks z 14-latką, do aresztu nie trafi. Tak zadecydował sąd

2019-10-17 12:16 RS
Ksiądz
Autor: kollynlund / CC0 / pixabay.com

Sąd Rejonowy w Myszkowie odrzucił wniosek o prokuratury o tymczasowe aresztowanie księdza z Koniecpola, który wedle jej ustaleń dwukrotnie współżył z 14-letnią dziewczynką. Zawiadomienie o możliwości przestępstwa złożyła Diecezja Kielecka.

Przypomnijmy, że w lipcu tego roku Prokuratura Okręgowa w Częstochowie rozpoczęła dochodzenie w sprawie jednego z księży z Koniecpola (pow. częstochowski). Duchowny miał odbyć wielokrotnie stosunek seksualny z 14-latką. Prokuratura nie ujawniała szczegółów sprawy ze względu na dobro śledztwa. Wiadomo było jednak, że zawiadomienie w tej bulwersującej sprawie złożyła Kuria Diecezjalna w Kielcach.

Ksiądz z Koniecpola długo pozostawał bez zarzutów. Śledztwo prokuratorskie wykazało, że mężczyzna współżył z 14-latką dwukrotnie. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wysłała do Sądu Rejonowego w Myszkowie akt oskarżenia przeciwko duchownemu. Jednocześnie, jak podaje serwis Lubliniec Nasze Miasto, został złożony wniosek o tymczasowe aresztowanie księdza. Sąd postanowił jednak, że zastosuje wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania miejscowości, w której zamieszkuje.

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 220 par. 1 KK: "Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12".