Najpierw molestował ją kapelan, potem egzorcysta? Dramat pacjentki szpitala w Katowicach

2022-01-21 11:53
Pedofile
Autor: SHUTTERSTOCK Pedofile

Dramat kobiety, która była pacjentką Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jako osoba małoletnia miała zostać wykorzystana przez dwóch duchownych. Pierwszy z nich Daniel O. (ojciec Paweł) miał ją skrzywdzić podczas pobytu w placówce. Kolejnym był Marek S. (ojciec Franciszek). Wedle zeznań pokrzywdzonej, egzorcysta wykorzystywał ją przez dłuższy czas.

Sprawę opisuje "Gazeta Wyborcza". Jak czytamy, młoda kobieta została skrzywdzona przed kilkoma laty, kiedy była jeszcze nieletnia. Za pierwszym razem dziewczynę miał wykorzystać kapelan Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach - ojciec Paweł. Pokrzywdzona długo nie opowiadała nikomu o swoim dramacie. Pierwszą osobą, której się zwierzyła, był ojciec Franciszek, spowiednik i egzorcysta. Ten miał wykorzystać dziewczynę wielokrotnie. Obaj duchowni byli franciszkanami z Katowic. Sprawa została zgłoszona w 2019 roku. Wtedy kobieta udała się do szpitala ze swoim dzieckiem. Spotkała w nim ojca Pawła. Dramat sprzed lat wrócił. Dlatego postanowiła powiadomić kurię.

Czytaj koniecznie: Ksiądz uwiódł załamaną 15-latkę. Kupował jej bieliznę, umawiał się na seks. "Zakochał się"

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ojca Pawła i Franciszka wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Potem do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko obu duchownym. Dotyczył on nadużycia zaufania i molestowania nieletniej. Mają zakaz pracy z dziećmi i kontaktowania się z nimi. Księży spotkały również konsekwencje ze strony kurii. Zostali przeniesieni do innych klasztorów. Wszczęto wobec nich postępowanie kanoniczne, ale jest ono wstrzymane do wyroku sądu.

Zobacz także: Wkładał "palec do pupy" i mówił, że uzdrawia. Wstrząsające relacje ofiar księży [GALERIA]

Co ciekawe, prokuratura dostała w sprawie ojca Pawła także inne zgłoszenie w sprawie nadużyć seksualnych. Kapelan był podejrzewany o "niepokojące relacje" z 17-latką. - Wtedy też duchowny został odsunięty od sprawowania posługi w szpitalu - powiedział "Wyborczej" Wojciech Gumułka, rzecznik GCZD. Prokuratura jednak umorzyła postępowanie. Sprawę wyjaśnia kuria.

Zobacz również: Ksiądz Krzysztof S. skazany za pedofilię. Sąd nie miał litości dla zboczeńca w sutannie!

Sonda
Czy wierzysz w to, że Jan Paweł II nie wiedział o pedofilskich aferach?
Pedofil wykorzystał dziewczynki w lesie. Obrzydliwe nagranie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE