Nie żyje sędzia Ryszard Konior. Żałoba w Sądzie Rejonowym w Raciborzu

2022-01-22 12:36
Nie żyje sędzia Ryszard Konior. Żałoba w Sądzie Rejonowym w Raciborzu
Autor: Sąd Rejonowy w Raciborzu/Facebook.com; Hons084 / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0 Nie żyje Ryszard Konior, sędzia Sądu Rejonowego w Raciborzu w stanie spoczynku

Nie żyje Ryszard Konior, sędzia Sądu Rejonowego w Raciborzu w stanie spoczynku. Wiadomość o śmierci mężczyzny przekazała placówka w piątek 21 stycznia po południu. Sędzia Ryszard Konior ukończył prawo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, zaczynając od pracy w WSA w Gliwicach. Do Sądu Rejonowego w Raciborzu trafił w 2010 r., z przerwą na pracę w Rybniku.

Nie żyje sędzia Ryszard Konior. Żałoba w Sądzie Rejonowym w Raciborzu

Sędzia w stanie spoczynku Ryszard Konior nie żyje. O jego śmierci poinformował w piątek 21 stycznia po południu Sąd Rejonowy w Raciborzu, gdzie przez ostatnie lata swojej kariery pracował mężczyzna. Jak informuje jednostka na swoim profilu facebookowym, Ryszard Konior studiował prawo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a po ukończeniu aplikacji sędziowskiej pracował jako asystent sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach. W Sądzie Rejonowym w Raciborzu rozpoczął pracę 1 lutego 2010 roku na stanowisku asystenta sędziego, a później został referendarzem sądowym w Sądzie Rejonowym w Rybniku. 31 maja 2012 roku został powołany na urząd sędziego Sądu Rejonowego w Raciborzu, gdzie pracował do 1 czerwca 2016 roku, gdy przeszedł w stan spoczynku. Uroczystości pogrzebowe odbyły się dziś w parafii św. Jana Chrzciciela Racibórz-Ostróg. Synem zmarłego sędziego jest dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu Maciej Konior.

- Budził podziw swoją determinacją i samozaparciem. Zawsze uśmiechnięty, życzliwie nastawiony do każdego człowieka, pozytywnie podchodzący do życia. Zarażał nas swoim pozytywnym nastawieniem, a także ogromnym poczuciem humoru. Prywatnie kochający Mąż, wspaniały Ojciec i Dziadek - czytamy o sędzim Koniorze na profilu facebookowym Sądu Rejonowego w Raciborzu.

Czytaj też: Zabił kota i wyrzucił do śmietnika. Szybko dopadła go sprawiedliwość

Czytaj też: Racibórz. 13- i 15-latek strzelali do przypadkowych ludzi! Mieli w domu prawdziwy arsenał [ZDJĘCIA]

Sonda
Jak oceniacie działanie wymiaru sprawiedliwości?
Ruszył proces w sprawie śmierci trojga motocyklistów pod Łodzią. „Nie ma dnia, żebym o nich nie myślała”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE