Niespodziewany zwrot w akcji! W Mikołowie nie znaleziono pocisku, tylko...

2020-01-15 13:27 RS
Pocisk znaleziony w Mikołowie
Autor: Mikołów - ogród życia

Beton. Najzwyklejszy w świecie beton. A najprawdopodobniej betonowa rurę, która do złudzenia przypominała pocisk z czasów II wojny światowej. Przypomnijmy, że w środę około godz. 9.00 w Mikołowie zgłoszono znalezienie niewybuchu na terenie budowy. Po przyjeździe saperów okazało się, że nie była to do końca prawda.

Tajemniczy obiekt znaleziono 15 stycznia około godz. 9.00 na terenie budowy łącznika ul. Żwirki Wigury z ul. Nowy Świat w Mikołowie, jakieś 200 metrów od zabudować. Nie była potrzebna ewakuacja. "Niewybuch" miał 50 centymetrów długości i 10 centymetrów średnicy. Po godz. 12.00 na miejsce przyjechali saperzy. Okazało się, że odnaleziony przedmiot to nie pocisk z II wojny światowej, ale zwyczajny beton. Tę wersję potwierdzili pirotechnicy i policjanci.

- Okazuje się, że znaleziony obiekt przypominający do złudzenia pocisk, to beton. Mimo tego, że znalezisko ostatecznie nie było groźne postanowiono wywieźć obiekt z tego terenu, by następnym razem nie doszło do podobnej pomyłki - mówi sierż. szt. Ewa Sikora z mikołowskiej komendy policji.