Piast Gliwice wnioskuje o PRZEŁOŻENIE MECZÓW. Wszystko przez koronawirusa

2020-10-30 15:42 mc PAP
Stadion Piasta Gliwice
Autor: Cyfrasport Stadion Piasta Gliwice

Z powodu zakażeń koronawirusem piłkarzy Piasta Gliwice klub poprosił o przełożenie sobotniego meczu Pucharu Polski ze Stalą Mielec i ekstraklasowego spotkania z Górnikiem Zabrze.

- W ostatnich dniach kilku zawodników zgłosiło niepokojące objawy i w związku z tym zostali oni skierowani na badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Otrzymane wyniki okazały się pozytywne - poinformował rzecznik Piasta Karol Młot.

Kilka przypadków KORONAWIRUSA w Lechii Gdańsk

Dodał, że osoby z pozytywnym wynikiem oraz te, które miały z nimi bezpośredni kontakt, zostały odizolowane i przebywają na kwarantannie. - W najbliższych dniach zostanie przeprowadzona kolejna tura badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 - zaznaczył rzecznik.

Polski sędzia stoczył POTWORNĄ walkę z koronawirusem. PRZERAŻAJĄCE szczegóły choroby

Z uwagi na sytuację w drużynie oraz zagrożenie epidemiologiczne, Piast zawnioskował o przełożenie na inny termin sobotniego wyjazdowego spotkania 1/16 finału Pucharu Polski ze Stalą Mielec oraz meczu 9. kolejki ekstraklasy z Górnikiem w Zabrzu, zaplanowanego na 8 listopada.

Protest przeciwko obostrzeniom związanym z koronawirusem w Rudzie Śląskiej

Piast poprzedni sezon zakończył zdobyciem trzeciego miejsca, obecnie po ośmiu kolejkach zdobył dwa punkty i zamyka tabelę.

W połowie września, przed spotkaniem eliminacji Ligi Europy z austriackim TSV Hartberg, w Piaście zdiagnozowano zakażenie u pierwszych dwóch osób. Jedną z nich był trener Waldemar Fornalik, który do pracy wrócił podczas ligowego meczu z Lechem Poznań, przegranego przez gliwiczan na własnym stadionie 1:4. Potem jeszcze cztery testy okazały się "pozytywne".