POŻAR w Bytomiu! Płonie dach budynku przy Piłsudskiego! Dzieci uciekły w popłochu ze szkoły!

2021-01-21 9:16 Rafał Strzelec
Super pilne!
Autor: SE.pl

Pożar przy ul,. Piłsudskiego w Bytomiu. Ogień pojawił się na poddaszu i na dachu jednego z budynków. Ewakuowano osiem osób, z czego sześć to dzieci. Z pobliskiej szkoły podstawowej ewakuowało się ponad 50 dzieci i personel. Na miejscu trwa akcja strażaków.

Pożar w Bytomiu przy ul. Piłsudskiego. Ewakuowano dzieci ze szkoły podstawowej

Do zdarzenia doszło 21 stycznia około godz. 8.00 rano w Bytomiu przy ul. Piłsudskiego. Ogień objął dach i poddasze jednego z budynków. Na miejsce skierowano aż 13 zastępów straży pożarnej. - Przed godz. 8.00 otrzymaliśmy informację o silnym zadymieniu na ostatniej kondygnacji trzykondygnacyjnego budynku przy ul. Piłsudskiego. Na miejscu okazało się, że doszło do pożaru poddasza i dachu. Osiem osób ewakuowało się z budynku, w tym 6 dzieci. W pobliżu znajduje się szkoła, z której ewakuowało się pond 60 osób, zarówno personel, jak i dzieci. Nie stwierdzono jednak zagrożenia, dlatego wszystkie te osoby powróciły do szkoły - mówi nam Wojciech Krawczyk z bytomskiej Straży Pożarnej.

Czytaj również: Tragiczny pożar w Katowicach. Martwy mężczyzna leżał tuż przy wejściu do budynku

Na miejscu nadal trwają działania strażaków. Pożar został opanowany, nie ma już żadnego zagrożenia, ale strażacy muszą usunąć m.in. nadpalone elementy poddasza. Nie wiadomo, jak długo potrwa jeszcze akcja straży. W związku ze zdarzeniem występują utrudnienia na ul. Piłsudskiego - jest zwężenie do jednego pasa ruchu.

Zobacz również: Zabójstwo w Piekarach Śląskich. Rodzice pochowają zamordowaną Patrycję. Znamy datę pogrzebu

Niewiele kobiet ma taką pasję. Modelarka z Lublina