Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach

i

Autor: Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach

Pożar zabytkowej walcowni cynku w Katowicach: Płonął dach

2015-07-07 10:22

W poniedziałek po południu wybuch pożar w zabytkowej walcowni cynku w Katowicach. Spaliło się 200 m kw. dachu, zniszczeniu uległ też magazyn.       

Ogień gasiło kilkudziesięciu strażaków. Mimo to spaleniu uległo pomieszczenie nieczynnej rozdzielni elektrycznej; eksponaty muzealne; poszycie dachu oraz jego konstrukcja na powierzchni około 200 m kw. sprzęt do prac budowlanych.

Podczas akcji gaśniczej zalaniu uległy z kolei trzy pomieszczenia toalet i pomieszczenie gospodarcze. Uszkodzeniu na skutek wysokiej temperatury uległy eksponaty muzealne.

Konieczne było też schłodzenie butli acetylenowej znajdującej się w pomieszczeniach warsztatowo-gospodarczych, która groziła wybuchem. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. 

Młodszy brygadier Andrzej Płóciniczak, rzecznik katowickich strażaków, powiedział Gazecie Wyborczej, że w budynku nie było ludzi, - Strażacy wyprowadzili natomiast z środka zabytkowe pojazdy - mówi rzecznik. 

Kilkudziesięciu strażaków gasiło pożar w zabytkowej walcowni cynku w Katowicach Szopienicach. Pożar szybko rozprzestrzeniał się na remontowany niedawno dach

Posted by Wyborcza.pl Katowice on 6 lipca 2015
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają