Prognoza pogody: Dziś ZAGRZMI. Gdzie jest burza? Mapa błyskawic i opadów [03.08.2020]

2020-08-03 16:54 Bartosz Wojsa
Prognoza pogody: Dziś ZAGRZMI. Gdzie jest burza? Mapa błyskawic i opadów [03.08.2020]
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Prognoza pogody: Dziś ZAGRZMI. Gdzie jest burza? Mapa błyskawic i opadów [03.08.2020]

Dla niektórych części Polski wydano pilne ostrzeżenie w związku ze zbliżającymi się burzami. Będą pioruny i silne opady deszczu! Szykuje się prawdziwe załamanie pogody. Lepiej być na to przygotowanym. Gdzie jest burza? Oto mapa błyskawic i opadów na 03.08.2020. Sprawdźcie prognozę pogody!

Prognostycy ostrzegają, że do Polski zbliżają się potężne burze. Będą błyskawice i silne opady deszczu, ale nie wszędzie. Ostrzeżenie wydano między innymi dla woj. kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, pomorskiego oraz opolskiego. W większości tych regionów ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza: "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Dodatkowo w woj. dolnośląskim, a konkretnie w pow. lwóweckim, jeleniogórskim oraz w Jeleniej Górze, wydano ostrzeżenie drugiego stopnia. Ono z kolei ostrzega przed: "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych".

Uważajcie na siebie! 

Gwałtowna burza nad Olsztynem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.