Śląskie. Wypadł z koziołkującego auta! Ale to nie był jego jedyny problem

2021-05-13 13:37 Rafał Strzelec
Ossy. Dramatyczny wypadek na ul. Wyzwolenia
Autor: Policja Śląska Ossy. Dramatyczny wypadek na ul. Wyzwolenia

Dramatyczny wypadek w miejscowości Ossy (woj. śląskie). Samochód marki toyota corolla wypadł z drogi i zaczął koziołkować. Jego kierowca wypadł ze środka. Zdarzenie miało miejsce 12 maja około godz. 8.30 na ul. Wyzwolenia. Na miejsce przyjechali policjanci. Tam dowiedzieli się, co było przyczyną wypadku. Odpowiedź wskazał alkomat.

Do zdarzenia doszło 12 maja około godziny 8.30 na ulicy Wyzwolenia w miejscowości Ossy. Policjanci z drogówki ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki toyota corolla stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik. - Samochód odbił się i zaczął koziołkować, a ze środka wypadł kierowca. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, ale na szczęście mężczyźnie nie stało się nic poważnego - podaje miejscowa policja. Mundurowi szybko ustalili, co było powodem utraty kontroli nad pojazdem. - Okazało się, że 45-letni kierujący był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu - dodają stróże prawa.

Teraz mieszkaniec powiatu będzińskiego będzie odpowiadał przed sądem. Co mu grozi? Prawo jazdy już stracił, prócz tego może dostać wysoką grzywnę karę do 2 lat pozbawienia wolności. Mundurowi przypominają, że nie tylko alkohol może być przyczyną tragedii. Czasem wystarczy, że ktoś... nie zapnie pasów.

- Kierowcy i pasażerowie powinni pamiętać, że zapinanie pasów to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych. W przypadku dachowania ich niezapięcie spowoduje poważne obrażenia, a w razie wypadnięcia z auta pasażer może zostać przygnieciony przez koziołkujący pojazd - podkreślają policjanci.

Śląskie: Straszny wypadek motocyklisty. Uderzył wprost w barierki. Jechał z pasażerką
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE