Sprawdzili, co więzień dostał w paczce. Strażnicy złapali się za głowę

2021-09-20 19:30
Cieszyn. W przesyłce do zakładu karnego była marihuana
Autor: pixabay.com Cieszyn. W przesyłce do zakładu karnego była marihuana

To miały być tylko ubrania! A jednak. Strażnicy więzienni z Zakładu Karnego w Cieszynie byli mocno zdziwieni tym, co zobaczyli w środku paczki dla jednego z więźniów. Podczas gruntownej kontroli okazało się, że w malutkim woreczku znajdowały się trzy gramy marihuany.

Cieszyn. Marihuana w paczce do więźnia. Funkcjonariusze Służby Więziennej udaremnili w poniedziałek przemyt narkotyków na teren zakładu karnego - Podczas kontroli paczki dla jednego z osadzonych znaleźli marihuanę – poinformował por. SW Tomasz Głasek. Paczka, wysłana do jednego ze skazanych, miała zawierać tylko odzież. W trakcie gruntownej kontroli okazało się, że został w niej ukryty woreczek z suszem o łącznej wadze nieco ponad 3 g. - Wstępne badanie narkotesterem wykazało, iż jest to marihuana - dodał Głasek. Funkcjonariuszom pozostało zabezpieczyć nielegalną substancję. Sprawę będzie teraz wyjaśniała policja. Znane są również dane nadawcy paczki. - Funkcjonariusze Służby Więziennej są systematycznie szkoleni z zakresu przeciwdziałania przenikaniu na teren jednostek przedmiotów i substancji niedozwolonych. Pierwszą linię stanowi dział ochrony, gdzie kontrolowane są m.in. przedmioty dostarczane osadzonym - podsumowuje całą sytuację Głasek.

Pani Grażyna z Warszawy przeżyła dwie eksmisje, grozi jej trzecia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE