Straż Miejska

i

Autor: Straż Miejska Tychy

Strażnicy miejscy z Tychów gonili kormorana po osiedlu. Na ptaka „donieśli” mieszkańcy

Nie ma tygodnia, w którym dyżurny Straży Miejskiej w Tychach nie odbiera zgłoszenia od mieszkańców w sprawie zwierząt. Tym razem mieszkańcy osiedla Z1 zgłosili, że pod ich oknami spaceruje kormoran.

W czwartek, 16 marca 2023 r., około godziny 7.00, jeden z mieszkańców osiedla Z1 w Tychach zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej interwencję dotyczącą dzikich zwierząt. Strażnicy miejscy po dotarciu na miejsce potwierdzili, że spacerującym dzikim ptakiem jest kormoran, zastanawiają się dlaczego wybrał osiedle, a nie zbiorniki wodne.

Zgłoszenie o "spacerującym" wzdłuż ul.Sikorskiego ptaku przekazano do realizacji patrolowi zmotoryzowanego wyposażonym w sprzęt do wyłapywania zwierząt. Porannym spacerowiczem okazał się kormoran. Nie wiadomo dlaczego akurat wybrał to miejsce gdy w pobliżu osiedla jest kilka zbiorników wodnych – informują strażnicy miejscy.

Kormoran trafił do radiowozu

Strażnicy miejscy po krótkim pościgu złapali kormorana i zabezpieczyli go do przewozu w radiowozie. - Może niska temperatura spowodowała brak orientacji w terenie i lądowanie awaryjne w terenie zabudowanym – dodają strażnicy miejscy.

Dla bezpieczeństwa zwierzę trafiło do schroniska dla dzikich zwierząt w Mikołowie-Kamionce, gdzie jego stan ocenią profesjonaliści.

Źródło: Strażnicy miejscy z Tychów gonili kormorana po osiedlu. Na ptaka „donieśli” mieszkańcy
Nasi Partnerzy polecają