Tak strzela "Piłkarz sezonu". Wszystkie gole Jorge Felixa z poprzednich rozgrywek [WIDEO]

2020-08-01 10:18 Marcin Szczepański
Jorge Felix
Autor: Cyfrasport Jorge Felix

Przyjazd do Polski i występy w Piaście Gliwice to najlepsza decyzja w jego karierze. Bo w ten sposób Jorge Felix zapisał w swoim dorobku mistrzostwo Polski, a w ostatnim sezonie dorzucił trzecie miejsce wywalczone w Ekstraklasie. Został także doceniony przez zawodników polskiej ligi, którzy przyznali mu zaszczytne wyróżnienie. Hiszpan został "Piłkarzem sezonu 2019/20". Zobaczcie wszystkie jego gole z poprzednich rozgrywek. Materiał opublikował portal Ekstraklasy na Facebooku.

Od 1 sierpnia Jorge Felix jest wolnym zawodnikiem. Ogłosił, że odchodzi z Piasta Gliwice. Ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Tak w niedawnej rozmowie z "Super Expressem" skomentował fakt, że to on zwyciężył w kategorii "Piłkarz sezonu". - Muszę przyznać, że byłem bardzo zaskoczony, że to właśnie ja dostałem tę nagrodę. Byłem przekonany, że trafi do któregoś z piłkarzy Legii. W końcu to była najlepsza drużyna rozgrywek i ma dobrych zawodników. W tej kategorii głosują piłkarze. Dlatego jestem bardzo dumny i wdzięczny, że akurat mnie wybrali - przyznał Hiszpan i dodał, kogo on uważa, że najlepszego gracza poprzednich rozgrywek: - Postawiłbym na Domagoja Antolicia. Choć miałem jeszcze dwóch kandydatów, ale nie zostali nominowani. To Pedro Tiba z Lecha i Andre Martins z Legii. Najlepszego pomocnika wybierają dziennikarze, a najlepszego piłkarza sezonu - zawodnicy. Wyżej ocenili Chorwata i mają do tego prawo. Powtórzę: mam satysfakcję, że głosowali na mnie piłkarze. Znają się na futbolu (śmiech). Poważnie mówiąc, to zarówno Antolić jak i ja jesteśmy zadowoleni z wyborów - wyznał na łamach naszego portalu.

Gdzie zagra Jorge Felix? Czy może przejść do Legii? Z ilu krajów ma propozycje?

W ubiegłym sezonie w Ekstraklasie strzelił 16 goli dla Piasta. Portal Ekstraklasy na Facebooku pokazał wszystkie bramki Hiszpana. Która z nich była najładniejsza? Tak Jorge Felix pokonywał bramkarzy w polskiej lidze.

Jorge Felix pożegnał się z Piastem Gliwice. "Przyszedł czas na kolejny etap"