Ulica Zwycięstwa w Gliwicach będzie przebudowana [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-09-18 14:19 Jolanta Skwaradowska

Udogodnienia dla rowerzystów, ławeczki, miejsca rekreacji i więcej zieleni - tak będzie wyglądać ulica Zwycięstwa w Gliwicach. Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie projektu przebudowy tej jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic miasta.

Nie będzie deptaku ale ulica Zwycięstwa jednak zmieni swoje oblicze. Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie projektu przebudowy tej jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Gliwic. Ulica będzie miała charakter bardziej spacerowy i rekreacyjny.

Po pierwsze ograniczona będzie maksymalna prędkość z jaką poruszać będą się tutaj samochody do 30km/h. Wprowadzone zostaną udogodnienia dla rowerzystów. Uruchomione zostaną dodatkowe przystanki autobusowe. - Zmieni się też funkcja chodników - jeden będzie przeznaczony do szybkiego przemieszczania się, drugi to będzie miejsce gdzie można byłby odpocząć - mówi Jadwiga Jagiełło Stiborska rzeczniczka ZDM w Gliwicach. Pojawią się tutaj min. miejsca relaksu i ławeczki. Będzie też bardziej zielono a na chodnikach pojawią się nie tylko ławeczki ale też stojaki dla rowerów.

Na wykonanie projektu przeznaczono ponad 360 tys. zł. Projekt ma być gotowy za 12 miesięcy. Kolejnym etapem będzie wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje projekt.