W dniach od 5 do 9 lipca 2021 roku odbędzie się na Politechnice Śląskiej trzecia edycja konferencji „Radiocarbon in the Environment”

2021-06-21 10:41
W dniach od 5 do 9 lipca 2021 roku odbędzie się na Politechnice Śląskiej trzecia edycja konferencji „Radiocarbon in the Environment”
Autor: mat.prasowe

Na Politechnice Śląskiej odbędzie się konferencja „Radiocarbon in the Environment”. Przedmiotem dyskusji będzie rola metody radiowęglowej w badaniach środowiskowych.

Trzecia Konferencja Radiowęgiel w Środowisku (RIE III) odbędzie się w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach w dniach do 5 do 9 lipca jako kontynuacja pierwszej konferencji RIE, która odbyła się w Belfaście w 2014 roku oraz drugiej w Debreczynie w 2017 roku. Zapraszamy do dyskusji na temat roli metody radiowęglowej w badaniach środowiskowych. . Przedmiotem zainteresowania RIE III jest radiowęgiel, a także:

  • atmosfera (dwutlenek węgla, metan i inne gazy, aerozole)
  • środowisko ziemskie
  • środowisko słodkowodne i morskie
  • przeszłe i obecne badania klimatyczne
  • zanieczyszczenia antropogeniczne
  • biokomponenty

- Planujemy dodatkowe sesje związane z badaniami pokrewnymi, takimi jak rozwój w zakresie przygotowania próbki i techniki pomiarowej, narzędzi statystycznych do przetwarzania danych itp. Osobną sesję na temat stabilnych izotopów zorganizuje Jacek Pawłyta - poinformowali organizatorzy konferencji.

Informacje o konferencji można znaleźć na stronie c14env.polsl.pl. Wydarzenie to odbędzie się w formie transmisji online z wykorzystaniem platformy Zoom.us i Gather.Town.

Artykuł sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE