Wiadomo czy Fabio Jakobsen zdoła wrócić do kolarstwa! JASNA DIAGNOZA lekarzy

2020-08-12 11:09 Marcin Długosz
Fabio Jakobsen
Autor: AP Fabio Jakobsen

Tydzień po fatalnym wypadku pod koniec pierwszego etapu Tour de Pologne, poszkodowany Fabio Jakobsen może się uśmiechnąć. Holender dostał bowiem zgodę na opuszczenie szpitala świętej Barbary w Sosnowcu i leczenie będzie kontynuował w swojej ojczyźnie. Przy okazji istotnych zmian w sytuacji kolarza lekarze wypowiedzieli się na temat możliwego powrotu niespełna 24-letniego zawodnika na rower. Diagnoza jest jasna!

To miał być emocjonujący koniec pierwszego dnia zmagań w Tour de Pologne - ale tylko i wyłącznie pod względem sportowym. Nikt nie spodziewał się, że zakończy się on tak tragicznie. Niestety jednak holenderski kolarz Dylan Groenewegen na samym finiszu zepchnął swojego rodaka do prawej strony, a ten nie zdołał utrzymać się w trasie i z pełnym impetem staranował bandy reklamowe oraz ogrodzenie, które oddzielało drogę przeznaczoną dla zawodników od kibiców.

Robert Lewandowski jednak zgarnie ZŁOTĄ PIŁKĘ?! To BARDZO MOŻLIWE, do akcji wkracza FIFA

Jakobsen zdołał wygrać w szpitalu walkę o własne życie, ale nie zmieniło to faktu, że jego stan zdrowia i tak pozostał poważny. W środę jednak Holender wraca już do swojego kraju, gdzie będzie kontynuował rekonwalescencję. A czy kiedykolwiek jeszcze stanie w szranki na rowerze? - Jego powrót do sportu to możliwa kwestia. Fabio jest bardzo silny facetem i szybko wróci do jazdy na rowerze - stwierdzili lekarze pracujący w sosnowieckim szpitalu cytowani przez portal "Sportowe Fakty".

To bez wątpienia doskonałe wiadomości zarówno dla Jakobsena, jak i całego kolarskiego świata. W ostatnich dniach ludzie związani z tym sportem nieustannie trzymali bowiem kciuki za losy Holendra i wierzyli, że zdoła wrócić do siebie. Choć droga ku temu przed kolarzem wciąż daleka, to zdecydowanie można mówić, że została już przez niego w pełni obrana.

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.