Wodzisław Śląski: Pedofil namawiał 14-latka na seks. Złożył mu obrzydliwą propozycję!

2020-06-24 11:54 Bartosz Wojsa
Pedofilska szajka rozbita
Autor: Shutterstock Pedofilska szajka rozbita

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który nakłaniał przez telefon 14-latka do "innej czynności seksualnej". Mężczyzna składał propozycje o charakterze seksualnym nastolatkowie w zamian za pieniądze. Zarezerwował już nawet noclegi! Policjanci pokonali kawał drogi, by go zatrzymać.

Mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego poinformował policjantów, że jego 14-letni syn otrzymuje telefony od mężczyzny, który składa mu propozycje o charakterze seksualnym. Podczas śledztwa ustalono, że w maju mężczyzna zaczął rozmawiać z małoletnim przez telefon i nakłaniać go do różnych zachowań seksualnych. Propozycje obcowania płciowego składał nie tylko w rozmowach telefonicznych, ale i przez wiadomości tekstowe.

- Cały czas dążył do spotkania z chłopakiem, za które oferował pieniądze. Co więcej, 64-latek zmierzał do realizacji swoich planów na tyle, że zarezerwował noclegi blisko jego domu, by mogli się tam spotykać. Kryminalni wiedzieli, że nie ma chwili do stracenia, tym bardziej, że naciski na małoletniego miały na celu jak najszybszy kontakt i doprowadzenie do zbliżenia - mówią śląscy policjanci. 

Funkcjonariusze namierzyli mężczyznę i pojechali po niego aż do Gdyni! Tam został zatrzymany w jednym z pensjonatów, w którym się zatrzymał. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów składania małoletniemu propozycji obcowania płciowego i zmierzenia do jego realizacji oraz usiłowania doprowadzenia go do innej czynności seksualnej.

- Mieszkaniec Poznania przyznał się do przedstawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia. Dzięki współpracy policjantów i prokuratora, sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące - mówią funkcjonariusze.

Dwóch braci odpowie za uprawę narkotyków

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.