Wybuch w Zawierciu! Dwie osoby poważnie poparzone. Dramat

2021-09-21 7:22
Straz pożarna
Autor: Grzegorz Kluczyński Pożar w Zabrzu

Wybuch w jednym z budynków w Zawierciu. Do zdarzenia doszło 20 września około godz. 21.00. Jak się okazało, eksplozja miała miejsce gdy dolewano paliwa w postaci bioetanolu do kominka. Substancja oparzyła kobietę i mężczyznę, którzy znajdowali się w budynku. Zostali przetransportowani do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Zawiercie. Wybuch w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Usmiechu w Kromołowie, dzielnicy miasta. Zdarzenie miało miejsce 20 września wieczorem około godz. 21.00. Na miejsce przyjechali strażacy. Jak się okazało, lokator mieszkania chciał dolać paliwa do domowego kominka. Tą substancją był bioetanol. Doszło do eksplozji. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 20.45. Dotyczyło ono poparzenia jednej osoby w wyniku wybuchu kominka. Po przyjeździe okazało się, że doszło do zapalenia bioetanolu, który był dolewany do kominka. Mężczyzna miał 40 procent poparzonej powierzchni ciała, kobieta zaś około dziesięciu procent. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomiarze tlenku węgla - mówi asp. Grzegorz Nowak z zawierciańskiej komendy PSP. Akcja, w której brały udział cztery zastępy PSP, trwała około godziny. Mężczyzna i kobieta trafili do siemianowickiej oparzeniówki.

Potężny pożar na Swojczyckiej we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE