WYPADEK na Tour de Pologne: Fabio Jakobsen po kilku godzinach w szpitalu. NOWE WIEŚCI o stanie zdrowia

Jakobsen walczy o życie
Autor: Rafał Rusek/PRESSFOCUS Jakobsen walczy o życie

Pierwszy etap 77. Tour de Pologne zakończył się w dramatycznych okolicznościach. Tuż przed metą przy katowickim Spodku doszło do incydentu z udziałem dwóch holenderskich kolarzy - Dylana Groenewegena oraz Fabio Jakobsena. W efekcie ten drugi wylądował w szpitalu, gdzie rozpoczął dramatyczną walkę o życie. Kolejne informacja na temat stanu zdrowia poszkodowanego zawodnika podaje nam Paweł Gruenpeter, zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

Pierwszy dzien z emocjami w ramach Tour de Pologne długo przebiegał niemalże książkowo. Zawodnicy rywalizowali na niespełna 200-kilometrowym odcniku ze startem na Stadionie Śląskim w Chorzowie oraz metą przy katowickim Spodku. Regularnie zamieniali się miejscami, a w końcówce peleton dogonił ucieczkę. Po drodze doszło do kilku drobnych kraks, ale nie na tyle poważnych, by ktokolwiek wymagał hospitalizacji czy pomocy medyków.

Spowodował STRASZLIWY WYPADEK na TdP, nie uniknie konsekwencji! BEZWGLĘDNA reakcja władz

- Pacjent przyjechał w stanie ciężkim, nieprzytomny. Wprowadzony był w śpiączkę farmakologiczną. Główne obrażenia dotyczą twarzo-czaszki oraz klatki piersiowej. Mamy nadzieję, że stabilizacja układu oddechowego i krążeniowego będzie trwała i w czwartek będą podjęte decyzje co do dalszego działania zabiegowego chirurgii twarzo-czaszkowej. To był uraz głowy i klatki piersiowej - powiedział Paweł Gruenpeter, zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

Teraz wszystkim fanom pozostaje wyłącznie trzymać kciuki za najważniejszy wyścig w historii holenderskiego kolarza. Jeżeli przebijające się optymistyczne wieści utrzymają się w najbliższych godzinach, wówczas medycy będą mogli przystąpić do kolejnego działań mających na celu uratowanie życia Jakobsena.

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.