Zabrze. Maltretował swoją 86-letnią matkę. "Znieważał ją, dopuszczał się rekoczynów"

2020-10-01 9:50 Rafał Strzelec
Zabrze. Maltretował swoją 86-letnią matkę. Znieważał ją, dopuszczał się rekoczynów
Autor: Policja Zabrze Zabrze. Maltretował swoją 86-letnią matkę. "Znieważał ją, dopuszczał się rekoczynów"

Ten koszmar trwał od ponad roku. 49-latek z Zabrza znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. Dramat rozgrywał się na osiedlu Kopernika. Jak podaje zabrzańska policja, sadysta "znieważał swoją matkę, a podczas pijackich awantur dopuszczał się rękoczynów". W końcu koszmar się skończył.

W poniedziałek policjanci z Zabrza otrzymali informację o dramacie, jaki przeżywa 86-letnia mieszkanka miasta. Wedle pozyskanych wiadomości jej 49-letni syn znęcał się nad nią od ponad roku. Dramat rozgrywał się na osiedlu Kopernika. Mundurowi podjęli interwencję w tej sprawie.

- Mężczyzna nigdzie nie pracował i od dłuższego czasu nadużywał alkoholu, pod którego wpływem stawał się agresywny. Znieważał swoją matkę, a podczas pijackich awantur dopuszczał się rękoczynów. Wszystko działo się w czterech ścianach mieszkania, a pokrzywdzona z racji na swój wiek i stan zdrowia nie potrafiła sama poradzić sobie z tą sytuacją - opisują zachowanie 49-latka mundurowi.

Policjanci przyjrzeli się tej sprawie i zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją matką. Decyzją śledczych zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia mieszkania oraz dozoru policyjnego. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Śledztwo w sprawie mężczyzny który wyskoczył z okna hotelowego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.