Zatrzymanie w sprawie zaginionego Łukasza Porwolika! Będzie przesłuchanie

2019-08-14 12:05 RS
Prokuratura w Chorzowie
Autor: Google Maps

Jak podaje serwis silesia24.pl doszło do pierwszego zatrzymania w sprawie Łukasza Porwolika. We Wrocławiu schwytano Grzegorza P., syna właściciela warsztatu w Świętochłowicach, który miał kupić od zaginionego samochód.

- Czynności trwają, sprawa jest wyjątkowo dynamiczna, w tej chwili są to działania własne policji związane z tą sprawą - mówi dla silesia24.pl Cezary Golik z Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.

Jak podaje portal zatrzymany mężczyzna będzie dziś przesłuchiwany w sprawie zaginięcia mężczyzny. To właśnie Grzegorz P. miał feralnego dnia miał kupić od zaginionego samochód.

Przypomnijmy, że do zaginięcia Łukasza Porwolika doszło 3 sierpnia. Mężczyzna był widziany po raz ostatni w rejonie warsztatu w Świętochłowicach przy ul. Górnej. Przez kilka dni nie było wiadomo, co się z nim dzieje. Do akcji postanowił wejść Krzysztof Rutkowski. Znany detektyw przedstawił kilka informacji na temat swojego śledztwa. W poniedziałek podczas konferencji prasowej mówił jeszcze, że szuka żywego Łukasza, ale nie wyklucza jednocześnie dramatycznego zakończenia całej sprawy. Rutkowski wspomniał o powiązaniach poszukiwanego mężczyzny z kibolami Wisły Kraków. We wtorek detektyw miał już pewność co do czarnego scenariusza - w kompleksie leśnym pomiędzy Błotnicą Strzelecką a Płużnicą Wielką w powiecie strzeleckim znaleziono zwęglone zwłoki. Ojciec zaginionego i Rutkowski twierdzą, że należą one do Łukasza. Dowodem mają być klucze od mieszkania, należącego do mężczyzny, które znaleziono na miejscu. Śledczy prowadzą działania na terenie warsztatu w Świętochłowicach, gdzie po raz ostatni widziano zaginionego.