Zderzenie pociągów w Dąbrowie Górniczej. Maszynista miał dwa promile [ZDJĘCIA]

2021-09-24 14:57
Pijany maszynista doprowadził do zderzenia!
Autor: Policja Dąbrowa Górnicza Dąbrowa Górnicza: Zderzenie dwóch pociągów. Winnym pijany maszynista

Zderzenie pociągów w Dąbrowie Górniczej. Do zdarzenia doszło we wtorek pół godziny przed północą w rejonie nastawni kolejowej przy ulicy Towarowej. Winnym zajścia był jeden z maszynistów, który zignorował czerwone światło i doprowadził do zderzenia. Na jego zachowanie z pewnością miał wpływ spożyty alkohol. Mężczyzna wydmuchał dwa promile.

Do zdarzenia doszło we wtorek pół godziny przed północą w rejonie nastawni kolejowej w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Towarowej. Jak opisują policjanci, jeden z maszynistów zignorował czerwone światło, które zabraniało mu dalszą jazdę po torze, którym się poruszał, doprowadzając do zderzenia z innym składem pociągu. - W wyniku zderzenia doszło do wykolejenia czterech wagonów, z których dwa przewróciły się. Uszkodzona została także jedna z lokomotyw. Jak się okazało, 48-letni sprawca całego zdarzenia miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu - podają mundurowi. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Maszynista usłyszał zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Pijany maszynista doprowadził do wypadku [ZDJĘCIA]

Pociągi jechały na czołówkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE