Trik na suche pięty

i

Autor: Shutterstock Trik na suche pięty

Pielęgnacja ciała za grosze

Absolutnie boski trik na suche pięty w 5 minut. Będą gładkie i nawilżone, a wydasz jedynie 5 zł

2022-08-17 4:51

Suche pięty to zmora wielu osób. Zwłaszcza latem, kiedy odsłaniamy nogi, chętnie nosimy klapki, suche pięty są powodem kompleksów. Dlatego warto zapoznać się ze skutecznym i w dodatku tanim sposobem na suche pięty. Najpierw namocz stopy w miksturze, a potem kup krem za 10 złotych w aptece. Twoje pięty będą gładkie i nawilżone, jak nigdy, a problem już nigdy nie powróci.

Przyczyny suchych pięt

Suche i popękane pięty są powodem do kompleksów wielu osób. Często są one objawem towarzyszącym wielu chorobom, np. Hashimoto, czy cukrzycy. Wówczas, aby pozbyć się suchych pięt należy w pierwszej kolejności wyeliminować ich przyczynę, ponieważ stosując odpowiednią pielęgnację, problem i tak będzie wracać. Pękające pięty to także efekt źle dobranego obuwia, które uciska stopy i jest wykonane z materiałów, które nie przepuszczają powietrza. U kobiet, które często noszą buty na obcasie ten problem jest nagminny. Kolejną przyczyną suchych pięt są nieprawidłowo przeprowadzone zabiegu kosmetyczne na tej części ciała. Suche pięty wyglądają nie tylko nieestetycznie, ale mogą stanowić niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Czasami stan skóry na stopach jest tak tragiczny, ze zaczynają pękać, aż do krwi. Wtedy bardzo łatwo o zakażenie. Jak pielęgnować suche pięty, aby były gładkie?

Pielęgnacja suchych pięt krok po kroku

Pielęgnacja suchych pięt powinna opierać się przede wszystkim na regularnym zmiękczaniu i nawilżaniu skóry. Kobiety pokochały trik z sodą oczyszczoną, która zmiękcza zrogowaciały naskórek w 5 minut, a stopy wyglądają perfekcyjnie. Wlej do miski podgrzane mleko i namocz w nim stopy. Po upływie 5 minut, zacznij wmasowywać w skórę stóp sodę oczyszczoną. Masaż wykonuj przez około 5 minut, po czym ponownie zanurz stopy w mleku. Ten zabieg powtarzaj raz w tygodniu, a efekt będzie naprawdę rewelacyjny. Kolejnym ważnym elementem pielęgnacji suchych stóp jest odpowiednie nawilżanie. Pomoże w tym maść za 5 złotych z apteki. Zwykła maść z witaminą A jest w stanie zdziałać cuda. Nie tylko odpowiednio natłuści i nawilży zrogowaciały naskórek, ale także przyspieszy jego regenerację.

Sonda
Czy zastosujesz sody z mlekiem do pielęgnacji stóp?
Pielęgnacja skóry 30-latki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE