"Seks w wielkim mieście" powraca! Co zawdzięczamy temu serialowi?

2021-01-14 11:24 kaja
Seks w wielkim mieście 2
Autor: Craig Blankenhorn/?Warner Bros./courtesy Everett Collection

To już pewne "Seks w wielkim mieście" powraca. Nowa seria skupiająca się wokół kochającej modę Carrie Bradshaw i jej przyjaciółek ma mieć tytuł "And just like that...". Niestety, w nowej odsłonie kultowego serialu zabraknie Samanthy Jones, granej przez Kim Cattrall. "Seks w wielkim mieście" to serial niemalże legendarny, który odcisnął swój wkład w modę i rozwój telewizji lat 90-tych i dwutysięcznych.

"Seks w wielkim mieście" to obok takich tytułów jak "Przyjaciele" czy nieco młodsza "Teoria wielkiego podrywu" jeden z tych seriali, które zyskują miano kultowych. Można go oglądać w nieskończoność, a i tak dostarcza wiele rozrywki. HBO poinformowało, że mają w planach nakręcenie siódmego sezonu serii. Ma on mieć tytuł "And just like that..."  i jego akcja będzie toczyć się wokół Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker). W nowym sezonie zabraknie jednak Samanthy Jones, granej przez Kim Cattrall. Na razie zaplanowano 10 nowych odcinków.

Sprawdź również: Ta metoda na lśniące loki to mega hit internetu. Czym jest plopping?

Z czego zapamiętaliśmy "Seks w wielkim mieście"

- Moda - to był główny punkt tego serialu. Kreacje Carrie i jej przyjaciółek wzbudzały zachwyt. Bez nich ten serial nie byłby taki sam. Główna bohateska kochała modę, a przede wszystkim szpilki od Manolo Blahnika, które często nosiła do niedopasowanych stylizacji albo podkolanówek. W ten sposób powstał jedyny i niepowtarzalny styl "Seksu w wielkim miejście".

- Świadomość własnego ciała - bohaterki serialu nie były nigdy przedstawiane jako obiekt pożądania przyodziany w mini spódniczki. Były one silnymi, kobietami, które traktowały modę jak zabawę i sposób na wyrażenie siebie.

- Kolory - jednym z głównych sukcesów serialu, który przeniósł się na ulicę było postawienie na kolory. Kobiety coraz chętniej wybierały żywe odcienie i przestały bać się eksperymentów z mocnymi i wyrazistymi kolorami.

ESKA XD #013
Najnowsze