Czy w czasie upałów powinno nosić się majtki? Nie uwierzysz, co mówią o tym eksperci

i

Autor: Shutterstock Czy w czasie upałów powinno nosić się majtki? Nie uwierzysz, co mówią o tym eksperci

Czy w czasie upałów powinno nosić się majtki? Nie uwierzysz, co mówią o tym eksperci

2022-07-05 13:29

Obecne w Polsce rekordowe upały sprawiają, że przemieniamy pewne zasady życia codziennego. Staramy się na różne sposoby chronić swoje ciało przed eksponacją na słońce, pić więcej płynów, a zmianie uległa również nasza dieta. W przystosowaniu się do tych wyjątkowych warunków zapewne wiele z kobieta zastanawia się, jakie majtki nosić w upały lub czy ewentualnie nie zrezygnować z tej części bielizny. Zobacz, co mówią eksperci o noszeniu majtek latem. Czy podczas upałów powinno się nosić majtki?

Jakie majtki nosić latem?

Wielu ekspertów zgadza się, że majtki wybierane przez kobiety – zwłaszcza w upały – powinny być przede wszystkim proste, wygodne i wykonane z bawełny. Należy unikać częstego noszenia sztucznych materiałów oraz dodatków takich jak koronki. Może to wpłynąć na komfort, ale także zwiększyć zagrożenie powstawania pewnych infekcji intymnych.

Nienoszenie majtek w upał – czy tak można?

Ginekolodzy mówią jasno – majtki w trakcie upałów nie są niezbędną częścią garderoby. Można ich nie nosić! O ile panie wybierające letnie spódnice bądź sukienki nie powinny przekraczać pewnych obyczajów, o tyle przy spodniach lub szortach zdecydować się można na nienoszenie majtek latem!

Mówi się bowiem o tym, że w czasie trwania gorącego dnia na całym ciele – również w okolicach intymnych – skrapla się woda i pot. Takie środowisko może sprzyjać właśnie powstawaniu infekcji intymnych. Niezakładanie majtek latem nie robi kobiecie krzywdy ze względu na to, iż w jej ciele uruchamiają się naturalne czynniki obronne. Powstają one podczas upałów i w pewien uproszczony sposób rozumowania – zastępują rolę majtek.

Plusy noszenia majtek latem

Nosić majtki latem oczywiście można. Pamiętać należy o dobraniu odpowiedniego materiału i kroju, a także o częstej – nawet kilkukrotnej – zmianie ich dziennie. Bielizna jest uważana za świetny element obronny dla okolic intymnych, dlatego jeśli wyłamiesz się i nie zechcesz rezygnować z majtek latem – i tak możesz odpowiednio chronić swoje ciało!

Rezygnowanie z majtek latem: szkodzi czy pomaga?

Zdaniem ekspertów ginekologów, patrząc na kwestię tę z punktu widzenia odporności – nienoszenie majtek to czynnik, który może kobiecie bardziej pomóc niż zaszkodzić. Skóra w okolicach intymnych, która będzie sucha i niepodrażniona zmniejszy ryzyko wnikania zakażeń i pojawiania się infekcji.

Sonda
Jaki kolor bielizny lubisz najbardziej?
Tak wygląda tor kolarski RKS Orzeł na Pradze-Południe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany