Dlaczego budzimy się zmęczeni?

2020-09-18 6:27 mw, kn

Sen to regeneracja dla całego organizmu. Ciężka pobudka, brak energii i chęci do wstania z łóżka mogą być oznaką choroby.

Poranne zmęczenie nie jest normalnym stanem, a oznaką, że nasze ciało źle funkcjonuje. Według lekarzy taki stan może być objawem kilku chorób, szczególnie, jeśli dodatkowo pojawiają się: zawroty głowy, bóle mięśni, dreszcze, zespół suchego oka czy skrajne wyczerpanie.

Jeśli budzimy się zmęczeni dwa tygodnie z rzędu, może to oznaczać niskie ciśnienie, a co za tym idzie – chorobę serca. Warto obserwować się w ciągu dnia, bo z utajonymi chorobami serca nie ma żartów i należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Innym powodem niewyspania może być źle funkcjonująca tarczyca, dlatego warto udać się na konsultację z endokrynologiem.

Eksperci sugerują też, że to w jakim nastroju wstajemy rano z łóżka, może być efektem stresu lub problemów emocjonalnych. Dla osób chorujących na depresję każdy wysiłek oznacza wyzwanie.

Innym powodem może być fatalna dieta. Dla niektórych zwlekanie się z łóżka i uczucie zmęczenia będzie pokłosiem nocnego przejedzenia, dla innych – efektem zbyt rygorystycznej diety. Przyczyną niewyspania może też być nadmiar kofeiny. 

Łóżeczko a sen dziecka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze