Ferie zimowe 2021. Zakaz wyjazdów? Jak zorganizować dziecku zabawę w domu?

Jak zająć dzieci w domu podpowiadają stołeczne instytucje kultury.
Autor: pixabay.com

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan działania rządu w walce z koronawirusem na najbliższy czas. Zaapelował on również, by w tym roku zrezygnować z wyjazdów podczas ferii zimowych, zwłaszcza, że te będą inne niż dotychczas. Ferie zimowe 2021 będą trwały w jednym terminie dla wszystkich województw i rozpoczną się od razu po przerwie świątecznej, 4 stycznia. Jak zaplanować dziecku ciekawe ferie bez wychodzenia z domu?

Ferie zimowe 2021 w tym roku będą w jednym terminie dla wszystkich województw i trwać będą od 4 do 17 stycznia. Wygląda zatem, że uczniów w tym roku czeka blisko miesiąc przerwy od nauki, biorąc pod uwagę również wolne z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Rząd apeluje, by ograniczyć wszelkie wyjazdy i spędzić ten czas w gronie najbliższych. Dodatkowo, nadal zamknięta pozostaje branża turystyczna, w tym hotele i wyciągi narciarskie.

Zobacz także: PUDER w Biedronce. Ten kosmetyk to HIT w makijażu. Kosztuje jedynie 13 złotych

Wszyscy rodzice wiedzą, że tyle wolnego i w dodatku do spędzenia go w domu może być dla dziecka wyjątkowo trudne, a przy okazji uciążliwe także dla rodziców. Pociechy szybko zaczynają się nudzi, co w konsekwencji grozi wieloma szalonymi i nie do końca właściwymi pomysłami. Czy są jednak sposoby jak zacząć dziecku czas, ta by podczas ferii nie nudziło się, a dobrze bawiło, nawet jeżeli będzie to czas spędzony w domu?

Sprawdź również: Pyszna kawa mielona od Starbucksa w twoim domu. Nestlé rozszerza swoją ofertę

Jak spędzić ferie zimowe 2021 w domu?

- urządź warsztaty kulinarne i naucz swoje dziecko nowych potraw,

- przygotuj wieczór gier planszowych - niech twoja pociecha zobaczy, że dobra planówszka może być lepsza od gier komputerowych,

- przygotuj zabawę w karaoke - przygotuj się jednak na długie godziny spędzone w hałasie,

- zaplanujcie wycieczkę marzeń - co prawda palcem po mapie ale takie snucie planów może mieć dobre działanie terapeutyczne, a na przyszłość będziecie już przygotowani,

- zorganizuj turniej układania puzzli,

- zorganizuj kino w domu - zgaś światło, odpal maraton ulubionych filmów i koniecznie przygotuj popcorn,

- zorganizuj własny bal przebierańców - wcześniej wraz z dzieckiem sami zróbcie swoje przebrania,

Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa