Astry

i

Autor: Teodor/Pixabay Jakie kwiaty wybrać na balkon we wrześniu? Astry będą kwitły aż do późnej jesieni

Jesień na balkonie

Jakie kwiaty na balkon we wrześniu? Te rośliny kwitną aż do później jesieni i tworzą barwne kompozycje

2022-08-23 13:32

Mimo, że wrzesień kojarzy nam się raczej z jesienią i powolnym zasypianiem przyrody, to we wrześniu i październiku kwitnie jeszcze sporo kwiatów. Ciepłe, słoneczne popołudnia sprzyjają przesiadywaniu na balkonie, który możemy ozdobić pięknymi roślinami. Jakie kwiaty wybrać, by zdobiły balkon do później jesieni? Sprawdź, które będą kwitły długo i stwórz przyjemny jesienny klimat w swoim najbliższym otoczeniu.

Lato powoli dobiega końca a kwiaty, które przez ostatnie miesiące zdobiły nasz balkon tracą swój urok. We wrześniu możemy wymienić dekoracje i ustawić na tarasie kwiaty, które będą kwitły aż do późnej jesieni a nawet pierwszych przymrozków. Jeśli wiosną ozdobiliśmy balkon pelargoniami, które odpowiednio pielęgnowane kwitną nawet jesienią warto uzupełnić tę kompozycję sięgając po typowo jesienne kwiaty, które zdecydowanie upiększą balkon i uprzyjemnią spędzony na nim czas. Przecież zarówno wrzesień jak i październik oferują wiele pięknych i słonecznych dni, a kawa wypita na trasie w otoczeniu kwiatów smakuje zdecydowanie lepiej. Jakie rośliny wybrać na balkon we wrześniu?

ZOBACZ TEŻ: W sierpniu czas zakasać rękawy i posadzić kwiaty. Wiosną zakwitną tak, że sąsiadki pozazdroszczą

Jakie kwiaty na balkon we wrześniu? Wrzosy kwitną całą jesień

We wrześniu wybieramy typowe jesienne kwiaty na balkon, które dodadzą koloru i stworzą piękne kompozycje. Jedną z typowych wrześniowych roślin jest wrzos, który doskonale radzi sobie w doniczkach. W dodatku możemy postawić na różne kolory i stworzyć wielobarwną kompozycję. Na rynku dostępne są białe, fioletowe i różowe wrzosy. O tym jak o nie dbać, przeczytasz tutaj.

TO MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: Słowianie wierzyli, że w kwiatach zaklęto dusze grzeszników. Czy wrzosy w domu przynoszą pecha? Sprawdź popularne przesądy

Jakie kwiaty na balkon we wrześniu? Astry sprawdzą się nie tylko w ogrodzie ale i w doniczce

Choć astry nazywane też marcinkami kojarzą nam się głównie z jesiennymi kwiatami w ogrodzie, to świetnie sprawdzą się także w doniczkach lub skrzynkach na balkonie. We wrześniu ozdobią i urozmaicą nasz taras. W sklepach możemy wybierać spośród wielu odmian i kolorów. Najpopularniejsze to: aster krzaczasty, aster nowobelgijski i aster nowoangielski. Do uprawy na balkonie warto wykorzystać mniejsze odmiany takie jak aster krzaczasty. Te kwiaty lubią słońce i żyzną glebę. Trzeba też pamiętać o systematycznym podlewaniu. Podłoże powinno być zawsze lekko wilgotne.

Jakie kwiaty na balkon we wrześniu? Chryzantemy przynoszą szczęście i zdobią taras aż do późnej jesienią

Jeśli zastanawiasz się jakie jeszcze kwiaty wybrać na balkon we wrześniu, postaw na chryzantemy. Mimo, że większości Polaków te rośliny kojarzą się ze smutkiem i listopadowym świętem zmarłych, to ich symbolika jest zupełnie inna. Nazwa chryzantema pochodzi od połączenia greckich słów chrysos (złoty) i anthemon (kwiat) i oznacza złoty kwiat. W Azji te rośliny są uznawane za przynoszące szczęście a ich właściwości zdrowotne mają przedłużać życie. Z kolei w Europie zachodniej są stałym elementem jesiennego wystroju domów, balkonów i ogrodów. Jeśli chcesz uzupełnić wrześniową dekorację balkonu tymi kwiatami to wybór chryzantem jest imponujący. Na rynku dostępne są rośliny w wielu kolorach oraz odmianach. Największe, nazywane chryzantemowymi kulami są tak okazałe i atrakcyjne, że nie ma potrzeby, by ustawiać obok nich inne kwiaty.

Jakie kwiaty wybrać na balkon, by cieszyć się ich urodą przez całe lato? Sprawdź w galerii poniżej

Sonda
Które jesienne kwiaty na balkon podobają Ci się najbardziej?
Tańczące z Promocjami 18.08.22
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany