Jesień zagrożeniem dla zdrowia?

2021-09-15 11:25
Rodzina, jesień
Autor: Materiały prasowe

Jesień to czas stopniowego ochładzania się temperatury i znacznego wzrostu zachorowań – zwłaszcza u dzieci w wieku szkolnym. Katar, kaszel, grypa czy zapalenie płuc, każdy rodzic zna ten problem. Jesień to także trudny okres dla alergików, bowiem zaczynają pylić chwasty, takie jak bylica czy pokrzywa. Jak sobie z tym radzić? Możesz walczyć z grupą i otrzymać DARMOWE URZĄDZENIE do szkoły Twojego dziecka. Jak? Przeczytaj ten artykuł do końca.

Przeziębienie, grypa, alergia – poznaj objawy

Chociaż przeziębienie, grypa i alergia mogą dawać podobne objawy to mimo wszystko są różnymi dolegliwościami, które, przy dobrej obserwacji, możemy odróżnić od siebie. Dzięki temu będziemy mogli wdrożyć szybsze leczenie. Jeśli zareagujemy natychmiastowo przy pierwszych oznakach grypy czy przeziębienia, być może będziemy w stanie zapobiec rozwinięciu się innych dolegliwości. 

Pierwsze objawy przy przeziębieniu to zazwyczaj lekki katar, ból gardła czy głowy. Pierwsze symptomy nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu ani nie są mocno niepokojące. Dlatego często się je lekceważy. W konsekwencji przeziębienie rozwija się dalej. Jeśli Twoje dziecko ma z pozoru lekki katar, boli je głowa lub widzisz, że jest osłabione, nie bagatelizuj tego. Te z pozoru lekkie objawy powoli mogą przerodzić się w ciężką infekcję. Zwracaj także uwagę na Twój stan zdrowia – jeśli czujesz, że możesz zachorować, zacznij od razu działać.

Czasami trudno jest rozróżnić zwykłe przeziębienie od grypy. Jednak jest na to dość łatwy sposób.  Kluczową rolę ma tutaj obserwacja objawów. Jeśli do objawów typowych do przeziębienia dołącza wysoka gorączka, duszący kaszel czy charakterystyczny ból głowy, wtedy bez wątpienia mamy do czynienia z grypą. Przy tej chorobie katar jest również dużo bardziej nasilony, co jeszcze bardziej potęguje ból zatok i głowy. Podczas grypy występuje także ogólne osłabienie.

Z wyżej wymienionych chorób, najłatwiej jest wyróżnić alergię, która posiada najbardziej charakterystyczne objawy. Jeśli mowa o alergii na pyłki, to charakterystycznym symptomem jest zaczerwienienie i łzawienie oczu, mocny katar, duszności czy wysypka. Trudnością jednak jest zlokalizowanie alergenu, który wywołuje te symptomy. Tutaj najlepiej skonsultować się ze specjalistą i wdrożyć profesjonalne leczenie jak najszybciej. 

Szkoła – źródło zachorowań

Okres jesieni to także powrót do przedszkoli, szkół czy na uczelnie. Duże grupy osób z różnych środowisk bardzo często skutkują masowymi falami grypy czy przeziębienia, zwłaszcza w przedszkolach i szkole, gdzie dzieci nie mają jeszcze dobrej odporności na różne bakterie. W ten sposób jedna osoba przeziębiona może w łatwy sposób zarazić resztę grupy. Najczęściej dziecko z pierwszymi objawami, na przykład katarem czy kaszlem, jest posyłane do szkoły, ponieważ w domu nie ma osoby, która mogłaby się nim zaopiekować. Warto jednak wziąć dwa dni wolnego od pracy, aby dobrze wyleczyć pierwsze objawy infekcji niż później wydawać setki złotych na potrzebne leki. 

Odkażanie i dezynfekcja pomieszczeń – czy zapobiega grypie, przeziębieniu, alergii?

Dokładne odkażanie i dezynfekcja pomieszczeń mogą być pracochłonne, jednak na pewno pomogą w utrzymaniu dobrego zdrowia zarówno Twojego jak i dziecka. Dezynfekcja pomieszczeń będzie pomocna zwłaszcza przy alergiach na kurze i pyłki. Ograniczy to ich obecność w domu i z pewnością zmniejszy szansę na zachorowanie. Należy jednak pamiętać, że dezynfekcja czy odkażanie muszą odbywać się w miarę regularnie, aby przyniosły oczekiwany rezultat.

Szkoła – bezpieczne miejsce dla Twojego dziecka, ale czy na pewno?
Autor: Materiały Prasowe

Otrzymaj DARMOWE URZĄDZENIE do szkoły Twojego dziecka

W lipcu tego roku, Ariete widząc dużą potrzebę, aby wakacje były w końcu normalne, postarała się zawalczyć o bezpieczeństwo i zorganizowała akcję #NormalneWakacje 2021. W ramach tego 30 placówek publicznych oraz ośrodków kultury otrzymało darmowe urządzenia do dezynfekcji powierzchni i otoczenia. „Nie chcemy, aby kolejny lockdown był tak dramatyczny jak ostatnio, a dzieci ponownie były zamknięte w domach. Postanowiliśmy więc zrobić wszystko, aby nadchodząca jesień i zima była lepsza.” – mówi Michał Obalewski – Prezes Gero Sp. z o.o. będącej w Polsce wyłącznym dystrybutorem marki Ariete.  

Marka postanowiła zrobić krok dalej i przekazuje kolejnych 10 urządzeń do szkół – kontynuując działania pod hasłem #BezpiecznaSzkoła.

Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci i otoczenie było bezpieczne, zgłoś szkołę, która Twoim zdaniem powinna dostać 1 darmowe urządzenie dezynfekujące (sanifikator marki Ariete). Jak to zrobić? Wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres normalnewakacje@gero.pl w temacie dodając #BezpiecznaSzkoła, wskażesz dane teleadresowe placówki szkolnej i napiszesz, dlaczego tam warto przekazać urządzenie*. Masz czas do 30.09.2021*.

*Informacje o wybranych placówkach, które otrzymają darmowe sanifikatory, będą ogłoszone na Facebooku Ariete pod adresem: https://www.facebook.com/ArietePolska do 7.10.2021.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE