Jedna z bohaterek mówi: „Nie dam się pokroić i podać na tacy między pierogami. Druga: „Litości! Może już wystarczy?” Kolejna: „Niewiele da się zrobić, ale da się kochać”

i

Autor: archiwum „Nie było czasu na koniec świata” - książka, której bohaterkami są matki niepełnosprawnych dzieci. Kobiety, które umieją kochać nie zapominając o sobie.

Nie było czasu na koniec świata

2019-03-14 15:12

Oto dziesięć wzruszających i wstrząsających wywiadów z niezwykłymi matkami niepełnosprawnych dzieci. „Nie było czasu na koniec świata” - to książka o kobietach, które dają swym chorym dzieciom ogromną miłość, ale nie zgadzają się, by ich świat ograniczał się tylko do trudnego macierzyństwa.

Jedna z bohaterek mówi: „Nie dam się pokroić i podać na tacy między pierogami. Druga: „Litości! Może już wystarczy?” Kolejna: „Niewiele da się zrobić, ale da się kochać”. „Nie było czasu na koniec świata” to dziesięć wzruszających i wstrząsających wywiadów z niezwykłymi matkami niepełnosprawnych dzieci. Matkami, które dają dzieciom ogromną miłość, ale nie zgadzają się, by ich świat ograniczał się do trudnego macierzyństwa. Wyszarpnęły z życia kawałek dla siebie: jest wśród nich artystka sztuk wizualnych, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, pianistka i kompozytorka, historyczka sztuki, dziennikarka, aktywistka walcząca o prawa osób niepełnosprawnych. Matki, bohaterki książki, chcą być widoczne i słyszane. Potrzebują uwagi i wsparcia, ale nie chcą litości ani załamywania rąk.

Joanna Jasińska, mama 15-letniej Jagody z zespołem Angelmana: „Być może otoczenie widziałoby mnie najchętniej jako tę umęczoną cierpiętnicę, której już nic się od życia nie należy, bo taki przypadł jej los. Nie ma we mnie zgody na to, by tak mnie postrzegano tylko dlatego, że mam niepełnosprawne dziecko. W końcu jestem wykształconą kobietą, artystką, wykładowcą, badaczką, dziennikarką.

Jedna z bohaterek mówi: „Niewiele da się zrobić, ale da się kochać”.

Książkę „Nie było czasu na koniec świata” wydało stowarzyszenie Bardziej kochani, które od 19 lat zajmuje się w Polsce wspieraniem rodzin dzieci z zespołem Downa. W kraju, w którym nie ma dobrych systemowych rozwiązań dla niepełnosprawnych - a oni sami mogą liczyć jedynie na grono najbliższych - książka ma za zadanie to grono poszerzyć i przybliżyć, z czym zmagają się matki niepełnosprawnych dzieci.
Więcej dowiesz się online: ksiegarniabk.pl

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają