Nowe obostrzenia. Co z salonami fryzjerskimi? TYLKO DLA ODWAŻNYCH. Jak zadbać o swoje włosy?

Fryzjer? Na pewno nie we wtorek!
Autor: Pixabay Mieszkańcy Indii zwykle nie chodzą do fryzjera we wtorki. Strzyżenie się w ten dzień ma przynosić nieszczęście.

Rząd zdecydował się na przedłużenie całkowitego lockdownu w Polsce. Oznacza to, że nadal nie zamknięte pozostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ogłoszone przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nowe obostrzenia potrwają co najmniej do 18 kwietnia. Podobnie ja miało to miejsce wiosną zamknięcie fryzjerów spowodowało przeniesienie branży do szarej strefy, a przedsiębiorcy radzą sobie w inny sposób, między innymi strzygąc klientów na świeżym powietrzu tak jak jedna z fryzjerek, której zdjęcie pojawiło się na Facebook'u. Jak obcinać i farbować włosy w domy kiedy salony fryzjerskie są zamknięte.

Pandemia COVID-19 nie zwalnia tempa, już ponad rok żyjemy z obostrzeniami i reżimem sanitarnym. Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej ogłosił, że lockdown i obostrzenia w całym kraju zostaną przedłużone. Salony kosmetyczne i fryzjerskie pozostają zamknięte co najmniej do 18 kwietnia. 

Jak samemu w domu podcinać włosy? 

Podstawową narzędziem do pracy przy obcinaniu włosów są nożyczki. Najgorsze co możemy sobie zrobić ścinać pasma klasycznymi nożyczkami do papieru, mogą one wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. W takim przypadku najlepiej jest zainwestować w profesjonalne nożyczki fryzjerskie, znajdziemy je w sklepach internetowych w cenie około kilkudziesięciu. Pamiętajmy jednak, by wybrać nożyczki do strzyżenia, a nie do efilitacji, czyli cieniowania.

Najłatwiej będzie nam podciąć grzywkę, a także zniszczone końcówki. Obcinając włosy w tyłu głowy warto je związać w kucyka bądź warkocz, dzięki czemu cięcie będzie pewniejsze, a poszczególnie pasma włosów nie będę odstawały od reszty. Co ważne, ścinając włosy na mokro należy pamiętać, by ciąć niżej niż chcemy, suche włosy "pójdą do góry". Zwłaszcza w przypadku grzywki trzeba być ostrożnym.

Ciecie do ramion samemu w domu?

To jedna z prostszych fryzur. Mokre włosy należy związać w kucyk na linii czoła, a następnie podzielić włosy na dwie części. Wydziel jedno dodatkowe pasmo przodu. Przytrzymaj między palcem wskazującym a środkowym i tnij. Tą samą czynność powtórz na pozostałych pasmach.

Wypróbuj grzywkę bez obcinania

Kolejnym pomysłem na zmianę wyglądu i zaskoczenie bliskich jest zrobienie grzywki, którą wykonasz bez użycia nożyczek. Sekret tkwi w odpowiednim zaczesaniu włosów i wykorzystaniu ich końcówek. Zacznij od związania włosów w wysoki kucyk, z którego wydzielisz pasmo i ułożysz na czole. To właśnie to pasmo będzie udawać grzywkę, dlatego pamiętaj, że im większy kosmyk weźmiesz, tym gęstszą „grzywkę” otrzymasz. Przypnij je do czubka głowy wsuwkami, a resztę włosów z kucyka upnij w koka, starając się zakryć widoczne wsuwki. Dla bardziej realistycznego efektu możesz dodatkowo użyć prostownicy, aby wymodelować grzywkę i nadać fryzurze odpowiedni kształt, dobrym pomysłem jest też wygładzenie pasm przed rozpoczęciem stylizacji. 

Przedłużenie obostrzeń i powrót do szkół? Konferencja Adama Niedzielskiego
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze