Czym nabłyszczać monsterę?

i

Autor: Shutterstock Czym nabłyszczać monsterę?

Będą wyglądać jak z kwiaciarni

Oszałamiający sposób na domowy nabłyszczacz do kwiatów. Sprawdź czym przecierać monsterę, zamiokulkasa i storczyka, by pozbyć się kurzu i odżywić rośliny doniczkowe

2022-10-11 14:17

Kwiaty doniczkowe o dużych zielonych liściach stanowią piękną ozdobę naszych mieszkań. Jednak bardzo często są także kolejnym elementem, na którym osadzają się zabrudzenia. To nie tylko nie służy roślinom i naszemu zdrowiu, ale także wpływa na ich wygląd. Dlatego wiele osób zastanawia się, jak myć liście roślin doniczkowych. Czym nabłyszczać monsterę lub zamiokulkasa i jak wyczyścić liście kwiatów z kurzu. Zamiast sięgać po chemiczne preparaty zajrzyj do lodówki. Oto oszałamiający sposób na domowy nabłyszczacz. Sprawdź czym przecierać liście kwiatów z kurzu

W sklepach ogrodniczych znajdziemy mnóstwo preparatów służących do nabłyszczania roślin doniczkowych. Jednak nie zawsze musimy sięgać po środki chemiczne. Liście zielonych roślin można przecierać z kurzu naturalnymi odżywkami, które nie kosztują wiele. Niekiedy składnikiem takiego nabłyszczacza mogą być nawet resztki po owocach lub napojach. Jeśli chcemy by monstera, zamiokulkas, storczyk lub inne kwiaty doniczkowe były błyszczące, zdrowe i wyglądały jak z drogiej kwiaciarni możemy zastosować domową odżywkę.

Jak myć liście roślin doniczkowych? Najprostszym sposobem jest prysznic

Jeśli liście roślin doniczkowych są drobne, to najprostszym sposobem oczyszczenia ich z kurzu będzie włożenie doniczki z kwiatem do wanny lub kabiny prysznicowej, zabezpieczenie ziemi folią (tak by nie przelać kwiatów) i skierowanie drobnego, spokojnego strumienia wody na liście. Taka metoda znakomicie sprawdzi się w przypadku beniaminka lub draceny. Jeśli kwiaty są duże i trudno je przenieść rozwiązanie może być spryskiwacz.

Czym nabłyszczać liście monstery i zamiokulkasa? Przepis na domowy nabłyszczacz

Każda z domowych roślin wymaga indywidualnej pielęgnacji, ale niektóre kwiaty doniczkowe mają podobne potrzeby. Jeśli chodzi o starcie kurzu z monstery i zamiokulkasa zasady są podobne. W obu przypadkach warto także zastosować nabłyszczacz, dzięki któremu kurz będzie osadzał się na liściach znacznie wolniej. Do przecierania monstery i zamiokulkasa można wykorzystać wnętrze skórki od banana. Zawarty w niej fosfor i potas dodatkowo odżywią rośliny. Sprawdzi się także odgazowane piwo. Nałóż odrobinę popularnego napoju na miękką ściereczkę i delikatnie przetrzyj każdy liść uważając by nie uszkodzić jego struktury struktury. Ten sposób także odżywi kwiaty i doda liściom blasku.

Nabłyszczanie liści kwiatów olejem

Kolejnym sposobem na nabłyszczanie liści kwiatów domowych jest użycie oleju. Wystarczy dodać kilka kropel do wody, której używamy do przecierania rośliny. Jednak trzeba uważać by nie przesadzić z ilością oliwy, bo nadmiar może zatkać receptory liści i doprowadzić do chorób rośliny. Sposób na nabłyszczanie liści olejem sprawdzi się w przypadku fikusa.

Przecieranie liści kwiatów wodą z cytryną. Najlepsze dla storczyka

Ten sposób znakomicie sprawdzi się w przypadku oczyszczania z kurzu liści storczyków. Woda z sokiem z cytryny ułatwi usunięcie zabrudzeń bez konieczności nadmiernego tarcia. To niezwykle ważne, bo liście łatwo uszkodzić. Żeby kwiaty były zdrowe, trzeba uważać by nie zarysować powierzchni. Do nabłyszczania liści storczyków użyj więc odstanej wody zmieszanej z kilkoma kroplami soku z cytryny. Taką miksturą przetrzyj liście przy pomocy wacików kosmetycznych.

Sonda
Stosujesz domowy nabłyszczacz do kwiatów?
Jak kupić ładne storczyki
Nasi Partnerzy polecają