Przesądy o kobietach w ciąży! Nie dziel się jedzeniem

2021-01-22 11:35 kaja
Kobieta w ciąży
Autor: Dean Drobot/Shutterstock.com

Wydawało się, że zabobony i przesądy to już przeżytek, jednak i dziś ludzie lubią, pół żartem pół serio, wierzyć we wszelkie mity związane z danym tematem. Przesądy dotyczące kobiet w ciąży to jeden z najrozleglejszych tematów w tej dziedzinie. Kiedyś, kiedy wiedza medyczna była o wiele mniejsza, w ten sposób starano sobie poradzić z lękiem dotyczącym porodu i zdrowia dziecka. Dzisiaj, zabobony wywołują raczej śmiech, ale i tak warto je znać. Zobacz, czego kobieta w ciąży powinna unikać i dlaczego jedzenie truskawek może być szkodliwe.

Na początek klasyka, czyli jeżeli kobieta w ciąży wygląda pięknie to urodzi chłopca, a jeżeli ciąży nie znosi najlepiej to będzie dziewczynka. Dawniej wierzono, że córka kradnie urodę matce. Oczywiście, jest to totalna bzdura, która jednak i dziś jest często powtarzana.

Masz piegi w ciąży? Urodzisz dziewczynkę. To kolejny przesąd związany z przewidywaniem płci dziecka. Faktycznie, czasem w ciąży w wyniku wzrostu stężenia hormonów piegi stają się bardziej widoczne, ale nie ma to żadnego wpływu na płeć pociechy.

Nie jedz truskawek bo twoje dziecka będzie miało znamiona. Kiedyś wierzono, że jeżeli ciężarna je truskawki to jej dziecko urodzi się z tak zwanymi znamionami truskawkowymi, czyli naczyniakami na skórze. To oczywiście bzdura, a te pyszne wiosenne owoce nie mają z tym nim wspólnego.

Zobacz także: Promocje Biedronka. Kosmetyczny HIT wszech czasów za GROSZE! Oferta petarda

Kobieta w ciąży nie powinna dzielić się jedzeniem. Ten przesąd zakłada, że ciężarna będzie dzielić się jedzeniem z innymi to będzie miała w przyszłości mało pokarmu w piersiach by wyżywić dziecko.

Przed narodzinami dziecka nie wolno nic dla dziecka kupować. W dawnych czasach wiele ciąż kończyło się tragicznie dlatego też kobiety wolały nie kusić losu i nie kompletować wyprawki przez porodem.

Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Trump był politycznym nieporozumieniem
Najnowsze