Tampony i podpaski będą za darmo. To przełomowa decyzja, na którą czekały tysiące kobiet!

2020-11-25 12:01
W czasie miesiączki często zmieniaj podpaski i tampony
Autor: Photos.com Pamiętaj o dokładnym umyciu rąk przed i po ich włożeniu. Nawet jeśli są bardzo chłonne, gromadzi się w nich wydzielina miesiączkowa wraz z bakteriami. Podpaski zmieniaj co 2-4 godziny w pierwszych dniach i co 4-6 godzin w pozostałe dni. Tampony wymieniaj średnio co 4 godziny. Rzadko zmieniane tampony mogą spowodować stan zapalny, nadmierną suchość pochwy. Jeśli używasz tamponów i chcesz pływać w czasie miesiączki – po wyjściu z wody musisz szybko wymienić tampon, by nie dopuścić do podrażnienia lub zakażenia.

Każda kobieta wie, że środki menstruacyjne są zdecydowanie za drogie, wiele organizacji od lat apeluje, że w biedniejszych środowiskach kobiet pozbawione są dostępu do podpasek i tamponów. Szkocja stała się pierwszym państwem na świecie gdzie zdecydowane, że tego typu produkty będą w pełni darmowe i dostępne dla wszystkich. To prawdziwa rewolucja, nad którą powinny zastanowić się również i inne kraje.

Posłowie do Parlamentu Europejskiego jednogłośnie zatwierdzili ustawę zgłoszoną przez szkocką minister pracy Monicę Lennon. Kobieta od 2016 roku prowadzi kampanię na rzecz zakończenia ubóstwa okresowego. Lennon podkreśliła, że w dobie trwającej pandemii wiele kobiet musi mierzyć się z mniejszymi dochodami, a okresy się im nie zatrzymały. Zapewnienie pełnego i darmowego dostępu do podpasek i tamponów nigdy nie było ważniejsze.

Zobacz także: To NAJSEKSOWNIEJSI mężczyźni roku 2020. TESTOSTERON bucha, to trzeba zobaczyć [ZDJĘCIA]

To na szkockich władzach lokalnych spocznie obowiązek zapewnienia produktów menstruacyjnych, jak podpaski i tampony, każdemu kto ich w kraju potrzebuje. Każda kobieta zapewne doskonale rozumie jak ważna i przełomowa jest do decyzja. Tego rodzaju produkty są często stosunkowo drogie. W Polsce kupno tamponów to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie, co dla gospodarstw domowych żyjących w biedzie jest kwotą bardzo dużą.

Czytaj również: Padniesz. Anna Lewandowska w najmodniejszej koszuli tego roku. Nie uwierzysz ile kosztuje

ESKA XD EXTRA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE