To dobry wiek na odkrycie talentów!

2008-02-07 18:38

Wiek przedszkolny jest w życiu dziecka bardzo ważnym etapem. Staje się ono coraz bardziej samodzielne, nabywa wiele nowych umiejętności, nawiązuje pierwsze przyjaźnie - uczy się reguł życia społecznego.

Wybór dobrego przedszkola, dostosowanego i otwartego na potrzeby dziecka ma ogromne znaczenie. To tam dziecko spędza znaczną część dnia i zdobywa pierwsze pozadomowe doświadczenia.

Przedszkole kształtuje też wiele umiejętności samoobsługowych: jedzenia, ubierania się, wiązania butów itp. Daje szansę na takie działania kreatywne, choćby plastyczne, na które rodzice w domu nie pozwalają lub po prostu nie mają czasu. Właśnie na etapie edukacji przedszkolnej często zauważane są predyspozycje i talenty dzieci, które decydują o ich dalszym kształceniu, jak np. muzyczne, taneczne czy plastyczne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE