Dobry seks. Dlaczego zanika nawet w udanych związkach?

2021-10-12 11:39
Seks po porodzie
Autor: Getty images Dobry seks. Dlaczego zanika nawet w udanych związkach?

Niezależnie od różnic kulturowych, w każdej bliskiej relacji prędzej czy później występuje kryzys pożądania. Wywoływany jest przez narodziny dziecka albo po prostu przez znudzenie codziennością. Aby związek pozostał silny, partnerów powinno wiązać nie tylko poczucie odpowiedzialności, ale też dobry seks. Istnieją sprawdzone metody pomagające podtrzymać uczucie pożądania, nawet w długotrwałych związkach. Sprawdź wskazówki, które pomogą Ci utrzymać napięcie seksualne na długo!

W obecnych czasach odchodzimy od tradycyjnego modelu dużej rodziny. Dziś człowiek chce długoterminowego związku seksualnego po to, żeby odczuwać przyjemność. Zależy mu też na bliskim kontakcie, powstającym w parze z pożądaniem. Dlaczego długie utrzymanie pożądania jest takie trudne? I przede wszystkim: co pomaga w jego podtrzymywaniu?

W trwałych związkach ważne jest połączenie dwóch ludzkich potrzeb. Jest to potrzeba stałości i bezpieczeństwa, ale również potrzeba do poczucia tajemnicy, przygody i dreszczyku emocji. W poważnym związku wymagamy spełniania obu tych potrzeb przez jedną osobę. Kluczem powinno być tutaj wzajemne zaangażowanie w spełnianie potrzeb drugiej strony.

Zacznij od siebie

Niezależnie od tego jak Twój partner by się starał, nie jesteś w stanie odpowiednio odczuwać podniecenia, jeśli zmagasz się z wewnętrznymi rozterkami. Zadbaj o swoje dobre samopoczucie.

Obie strony powinny starać się tak samo

Nie może dojść do sytuacji, w której Ty dbasz o Wasze dobre relacje, stroisz się i planujesz romantyczne wieczory, podczas gdy Twój partner odpoczywa po pracy przed telewizorem, w schodzonym dresie. Starania o utrzymanie napięcia seksualnego w związku, powinny dotyczyć obu partnerów.

Buduj namiętność nieustannie, krok po kroku

Poza zapewnianiem partnerowi poczucia spokoju i bezpieczeństwa, zadbaj o element zaskoczenia związany z seksem. Budujcie poczucie podniecenia stopniowo, bez pośpiechu.

Codzienny życiowy pęd jest zabójcą namiętności. Dbaj o to, aby pożądanie nie zanikało w Waszym związku na dłuższy okres czasu.

Nie czuj się ograniczona

W romantycznych momentach odpuść sobie poczucie odpowiedzialności za związek. Daj się ponieść chwili i zadbaj o poczucie szaleństwa zarówno u siebie, jak i u partnera.

A jakie czynniki wpływają na wzrost pożądania seksualnego? Najczęściej ludzie zwracają uwagę na:

  • nieobecność partnera, tęsknotę za nim;
  • obserwowanie partnera podczas czynności, która go pasjonuje (np. podczas pracy);
  • zaskoczenie przez partnera;
  • wspólne przeżywanie radosnych i beztroskich chwil.

źródło: Ted.com

Sonda
Doświadczyłaś(-eś) kryzysu pożądania?
M jak miłość. Stryj Franki namiesza przed ślubem z Pawłem! Szokujący romans górala z Iwoną Kryńską