Mężczyźni o tym imieniu są GENIUSZAMI! Kto znalazł się na liście?

i

Autor: Pixabay związek z psychopatą

Psychopaci są wśród nas. Jak wygląda związek z takim mężczyzną?

2021-11-16 14:47

W mediach coraz częściej mówi się o tym, kim jest psychopata. Może nie wyróżniać się niczym szczególnym w życiu codziennym bądź zawodowym. A jak ta kwestia ma się do romantycznych relacji? Początki w związku z psychopatą nie różnią się widocznie, od zwyczajnych początkowych etapów związków romantycznych. Istnieją jednak wskazówki dotyczące tego, jak psychopata zachowuje się w bliskich relacjach. Sprawdź, jak go rozpoznać!

Psychopatą określić możemy osobę, która nie potrafi respektować obowiązujących w społeczeństwie norm. Nie ma ona w sobie empatii, nie potrafi patrzeć na świat z innej perspektywy, czy współczuć drugiemu człowiekowi. W związku również będzie ona głównie skupiona na sobie. Początkowo skrywane egoistyczne zapędy, ujrzą światło dzienne w bliższej relacji z psychopatą. Zauważysz, że nie ma on ochoty na zwyczajne aktywności w społeczeństwie, a przestrzeganie zasad moralnych przysparza mu wręcz uczucie obrzydzenia.

Impulsywność w działaniu

Dostrzeżesz jego wyjątkowo impulsywne i niestety często agresywne zachowania. W działaniu będzie lekkomyślny, przez co Wasz związek niejednokrotnie będzie cierpiał.

Skłonności manipulacyjne

Psychopata ma trudność w tworzeniu normalnie funkcjonujących bliskich relacji – związków, przyjaźni. Nierzadko odwołuje się on do szantażu czy manipulacji. W związku z takim mężczyzną, niewątpliwie tego doświadczysz.

Brak odpowiedzialności i poczucia winy

Mężczyzna cierpiący na psychopatię ma skłonności do niebrania odpowiedzialności za swoje czyny. Jeśli nawet zrobi coś złego, szybko odcina się od danego zdarzenia i nie odczuwa poczucia winy, ani wstydu. Nie będzie on więc brał na siebie winy za Wasze związkowe problemy. Będzie traktował się jak ideał, którego napotykają złe rzeczy.

To, że nasz partner jest psychopatą zazwyczaj nie ujawnia się w pierwszych etapach związku. Po początkowym zauroczeniu zaczynamy myśleć, że jego złe postępowania są winą odmiennego charakteru. Jeśli jednak po pewnym czasie dostrzegać będziesz, że jest coraz ciężej, a związek wewnętrznie Cię niszczy – koniecznie podejmij działania!

Sonda
Czy byłeś/byłaś kiedyś w toksycznym związku?
M jak miłość, odcinek 1614: Anita rozpali Kamila do czerwoności! Przestanie nad sobą panować
Nasi Partnerzy polecają