Seks nie jest taki, o jakim marzysz? To 5 sygnałów niedopasowania seksualnego

2019-10-31 9:03 katk
Para, związek, seks, nieudany seks
Autor: East News

Czasami seks nie wygląda tak, jakbyśmy chcieli. Często zastanawiamy się, w czym jest problem, szukamy winy w sobie lub w końcu trafiamy do specjalisty. Niestety czasami próby "naprawienia" tej sfery życia z partnerem kończą się fiaskiem. Może to być kwestia niedopasowania seksualnego. Sprawdź, po czym je rozpoznać.

To zapewne może być smutna wiadomość dla osób, które nie odczuwają żadnej przyjemności z seksu z partnerem. Seks jest niezwykle istotnym elementem każdego związku. Jego jakość przekłada się na sferę psychiczną i relacje w związku. Dlatego, kiedy dwoje ludzi jest niedopasowanych seksualnie, istnieje spore prawdopodobieństwo, że ich relacja nie przetrwa. Niektóre problemy z dopasowaniem seksualnym da się rozwiązać, pracując nad relacją, poznając potrzeby partnera i jasno komunikując te własne.

Sygnały niedopasowania seksualnego

  • Brak orgazmów.
  • Brak satysfakcji seksualnej - seks nie wygląda tak, jak pragniemy, by wyglądał. Nie są spełniane nasze fantazje i potrzeby. 
  • Różnice w budowie anatomicznej - zbyt mały lub duży członek, zbyt ciasna lub luźna pochwa.
  • Odmienne libido 
  • Brak zainteresowania naszymi potrzebami - partner pragnie zaspokajać jedynie swoje potrzeby, nie zwracając uwagi na nasze.
Najnowsze