Szósty zmysł posiadają jedynie wyjątkowe osoby. Jak rozwinąć intuicję?

2022-01-28 10:04
Quiz: Intuicja/Szósty zmysł
Autor: Shutterstock Quiz: Intuicja/Szósty zmysł

Szósty zmysł to zjawisko z pogranicza nauki i parapsychologii. Naukowcy są raczej zgodni, że niektóre osoby posiadają wysokorozwinięta intuicję, czyli odczuwanie i myślenie poza świadomością. Nie wiadomo dokładnie, skąd się wzięło to zjawisko i jak je wytłumaczyć. Dla jednych szósty zmysł będzie zjawiskiem całkowicie naukowym opartym na podświadomym działaniu naszego mózgu, dla innych zaś dowód na umiejętności nadprzyrodzone. Bez względu na to wszystko, są pewne sposoby, które zdaniem astrologów pomogą w wypracowaniu intuicji i sprawią, że będziesz bardziej wrażliwy na podświadome sygnały wysyłane przez Twój umysł.

Szósty zmysł - czy da się go wyćwiczyć? 

Dla jednych świat magii i duchów to bajki dla dzieci, inni zaś uważają, że nie wszystko można wyjaśnić nauką. Jesienią i zimą pogoda sprzyja wszelkiego rodzaju dywagacjom o świecie nadprzyrodzonym. Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, czy posiadasz wysoko rozwinięty szósty zmysł? Często miewasz uczucie déjà vu, albo jesteś pewien, że przynajmniej raz Twoim życiu wydarzyło się coś, czego nie potrafisz logicznie wyjaśnić? Szósty zmysł to zjawisko, które od lat nauka próbuje wyjaśnić, w dużym skrócie pojęcie to oznacza tajemniczą pracę umysłu poza naszą świadomością. Część ludzi bywa bardziej wrażliwa na pewne wydarzenia niż inni. Skąd to bierze i co oznacza? Tego nie wiadomo, umiejętności intuicyjne i parapsychologiczne badane są zarówno przez naukowców, jak i zwolenników magii. Jedno jest pewne, szósty zmysł można poniekąd "wyćwiczyć" i otworzyć się na myślenie intuicyjne.

Zobacz także: Mężczyzna z tego znaku zodiaku to najgorszy mąż. Sprawdź, czy na niego nie trafiłaś

Zakłada się, że szósty zmysł to praca naszej podświadomości i odbieranie sygnały ze świata zewnętrznego, których nasz mózg nie wyłapał świadomie. To uczucie, które trudno wytłumaczyć, jednak niekoniecznie musi ono wiązać się z umiejętności parapsychologicznymi. Zdaniem astrologów intuicję i szósty zmysł można ćwiczyć. Jak to zrobić?

- Pozwól swoim myślą płynąć - nie nakierowuj ich na konkretne tory, niech prowadzi Cię podświadomość.

- Przebywaj w towarzystwie zwierząt - obserwuj ich zachowania i spróbuj zrozumieć język kotów i psów. 

- Spróbuj ćwiczeń wyciszających - medytuj lub uprawiaj jogę. 

- Odetnij się na jakiś czas od urządzeń elektrycznych - pójdź do lasu, wyłącz telefon i słuchaj dźwięków przyrody.

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, czy masz wysokorozwinięty szósty zmysł.

QUIZ. Czy masz szósty zmysł?

Pytanie 1 z 9
Jakie są Twoje sny?
Eksperymenty i doświadczenia w Sądeckiej Bibliotece Publicznej