Transpłciowy mężczyzna w ciąży w reklamie Calvina Kleina na Dzień Matki. Fani nie wytrzymali!

2022-05-18 14:21
Transpłciowy mężczyzna w ciąży w reklamie Calvina Kleina na Dzień Matki
Autor: Instagram/ Roberto Bete Transpłciowy mężczyzna w ciąży w reklamie Calvina Kleina na Dzień Matki

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki marka Calvin Klein zaprezentowała najnowszą kampanię reklamową. Fani są oburzeni i nawołują do bojkotu modowego giganta. - Co za syf! - piszą w komentarzach. Dlaczego najnowsza kampania Calvina Kleina tak oburzyła internautów? W reklamie wystąpił ciężarny transpłciowy mężczyzna.

Internauci nie mają litości dla Calvin Klein po ostatniej publikacji z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Marka zaprezentowała w mediach społecznościowych swoją najnowszą kampanię, do której zaprosili transpłciowego mężczyznę w zaawansowanej ciąży wraz z jego partnerką. Roberto Bete to gwiazda brazylijskiego reality show Netflixa "O Crush Perfeito". - Dzisiaj, wspierając kobiety i matki na całym świecie, zwracamy uwagę na realia nowych rodzin. Erika Fernandes i Roberto Bete oczekują dziecka. Roberto ma lada dzień urodzić ich synka, Noah - słychać w spocie. Marka Calvin Klein chciała swoją kampanią z transpłciowym ciężarnym mężczyzną w roli głównej, odzwierciedlić obecne realia. Zdaniem marki ważne, aby prezentować nie tylko tradycyjne modele rodziny. Kampania z okazji Dnia Matki nie przypadła do gustu internautom, którzy zaczęli masowo nakłaniać do bojkotu modowego giganta. W mediach społecznościowych pojawił się hasztag #boycottcalvinklein.

Co na to firma Calvin Klein?

- Uznajemy tę platformę za otwarte i pełne szacunku środowisko dla indywidualizmu i wyrażania siebie. W Calvin Klein tolerujemy wszystko oprócz nietolerancji - wszelkie nietolerancyjne komentarze zostaną usunięte, a wszelkie konta publikujące nienawistne wypowiedzi mogą zostać zablokowane - poinformowali przedstawiciele. - Wasze ubrania i produkty są produkowane w krajach, w których ludzie ze społeczność LGBT byliby ukarani lub zabici przez obowiązujące tam prawo - brzmiał jeden z komentarzy. - Co za syf! To jest obrzydliwe pod każdym względem - pisali oburzeni internauci.

Sonda
Czy internauci mają rację bojkotując Calvina Kleina za tę kampanię?
Kolonie dla dzieci i seks grupowy z dwunastoma kobietami. Kim był Wielki Trzynasty?