Quiz. Andrzejki 2022 za pasem. Czy znasz wszystkie wróżby? Sprawdź, czy umiesz lać wosk, czy tylko wodę

i

Autor: Henryk Niestrój/Pixabay Quiz. Andrzejki 2022 za pasem. Czy znasz wszystkie wróżby? Sprawdź, czy umiesz lać wosk, czy tylko wodę

Andrzejki 2022

Wróżby na andrzejki 2022 Wywróż szczęście i miłość. Tych sposobów nie znałeś

2022-11-29 5:39

Koniec listopada to tradycyjnie już czas kojarzący się z laniem wosku i zabawami andrzejkowymi, które mają zdradzić nam co przygotował dla nas los. Do andrzejek 2022 zostało już niewiele czasu i warto się do nich wczesnej przygotować. Andrzejki to tradycyjnie czas wróżb i przepowiadania sobie przyszłości. Chcesz wiedzieć, jaki będzie twój przyszły mąż, a może ile będziesz mieć dzieci. Zobacz, jakie są mniej znane wróżby na andrzejki. Gwarantujemy dobrą zabawę.

Skąd się wzięły andrzejki?

Jest to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię imienin Andrzeja, patrona Szkocji, Gracji oraz Rosji. Do tradycji polskiej trafiły one w 1557 roku za sprawą poety i pisarza Marcina Bielskiego. Co ciekawe, w Szkocji 30 listopada jest świętem narodowym.

Wróżby na andrzejki

Najpopularniejszą andrzejkową wróżbą jest lanie wosku przez dziurkę w kluczu. Powstałe w ten sposób kształty się interpretuje i mają ona przepowiadać naszą przyszłość. My wybraliśmy mniej znane wróżby na Andrzejki.

Wróżby na andrzejki 2022. Wybieranie owoców

Jedna osoba ma zakryte oczy, a na stole leżą trzy owoce - jabłko śliwka oraz cytryna. Wybrany "na ślepo" przez uczestnika owoc zdradza jego miłosną przyszłość. Jeżeli trafi on na śliwkę to niestety w najbliższym roku nie pozna swojej miłości, jabłko świadczy o szybkim zakochaniu ze wzajemnością, a cytryna o miłości, która jednak wcale nie będzie słodka.

Zobacz także: Tego pod żadnym pozorem nie rób w andrzejki. Złe moce ściągną na Ciebie pecha i nieszczęście. Jak ognia unikaj trzymania świec

Wróżby na andrzejki 2022. Zabawa ze słomkami

Goście otrzymują słomki, każdy w innym kolorze. Wrzucane są one do jednej miski z wodą, osoby, których słomki jako pierwsze się ze sobą zetkną, połączy wieczna miłość.

Wróżby na andrzejki 2022. Kiedy ślub?

Do tej wróżby potrzebujesz obrączki, nitki i szklanki do połowy wypełnionej wodą. Należy nawinąć nitkę na obrączką i włożyć do szklanki, tak by nie dotykała ona jej brzegów. Uczestnik kładzie łokcie na stole, a dłońmi przytrzymuje końce nitki. Kiedy dłoń zacznie drżeć to obrączka uderzy o ścianki szklanki, Liczba owych uderzeń oznacza wiek w jakim stanie się na ślubnym kobiercu.

Wróżby na andrzejki 2022. Orzech prawdę powie

W tej wróżbie należy przepołowić kilka włoskich orzechów, każdy z gości musi włożyć do nich karteczki z imionami - jedną ze swoim imieniem, a drugą z imieniem potencjalnej miłości. Obie połówka orzecha należy włożyć do miski z wodą, jeżeli będą one płynąć do siebie - ten związek może się udać. Jeżeli jednak płynąc, oddalają się, lepiej nie pakować się w ową relację.

Sonda
Wróżysz sobie na Andrzejki?
Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach.
Nasi Partnerzy polecają