46 mszy w jednym dniu! Tak wygląda Niedziela Palmowa w czasie epidemii koronawirusa w Mierzynie

2020-04-05 18:10 Domin / gk

Z powodu ograniczeń wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa, obecnie w niedzielnej mszy świętej może uczestniczyć maksymalnie pięć osób. W związku z tym, iż 5 kwietnia przypada Niedziela Palmowa, a co za tym idzie - zainteresowanie nabożeństwem jest zdecydowanie większe, proboszcz parafii w Mierzynie pod Szczecinem wpadł na pomysł, by w tym dniu odprawić aż 46 mszy. Jak to możliwe w sytuacji, gdy doba ma 24 godziny, a tradycyjna msza trwa godzinę?

To już kolejny oryginalny pomysł proboszcza z Mierzyna, który radzi sobie ze skutkami epidemii jak tylko może. W ubiegłych tygodniach, w niedzielę ksiądz jeździł z monstrancją po ulicach miejscowości, modląc się na samochodzie z platformą. W Niedzielę Palmową postanowił pójść o krok dalej i zorganizował msze święte jednocześnie w czterech miejscach - tak, by mogło uczestniczyć w nich więcej osób. Łącznie w ciągu jednego dnia zaplanowano aż 46 nabożeństw - w kościele, w namiocie ustawionym obok kościoła, w biurze parafialnym na plebanii, a także w kolejnym namiocie ustawionym przy plebanii.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Msze odbywają się co godzinę, w godzinach od 7:00 do 19:00, jednak żeby wziąć w nich udział, trzeba było zarezerwować sobie miejsce, by nie przekroczyć limitu 5 osób. Żeby nie złamać tej zasady, porządku pilnowali kościelni. Na miejscu również pojawiała się policja, która sprawdzała czy nie złamano prawa.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Mieszkańcom uczestniczącym w nabożeństwach pomysł proboszcza się podobał. Jednak zarówno proboszcz, jak i pozostali księża, nie chcieli rozmawiać na ten temat z dziennikarzami.

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.