Wojciech Bobrowski zajął 3. miejsce w Przesieckim Biegu Icemana

Autor: Klub Biegowy Dzik Police Wojciech Bobrowski zajął 3. miejsce w Przesieckim Biegu Icemana

Biegali prawie nago na mrozie... i stanęli na podium!

2016-03-02 13:31

Zawodnicy Klubu Biegowego Dzik z Polic stanęli na podium Przesieckich Biegów Icemana - zimowych zawodów, w których obowiązkowym strojem są... same szorty!

Zawody odbyły się pod 20 lutego w Przesiece, w woj. dolnośląskim. Nasz region reprezentowało 9 zawodników z polickiego Klubu Biegowego Dzik. Dwoje z nich stanęło na podium. Wioletta Murawska i Wojciech Bobrowski zajęli trzecie miejsca w swoich kategoriach. Oboje przebiegli dystans 10 kilometrów w dość trudnych warunkach atmosferycznych, po śniegu, w ujemnej temperaturze powietrza.

Jak przyznaje zdobywca brązowego medalu, bieg był bardzo trudny.

- Był to bieg na 10 kilometrów, w bardzo niskich temperaturach - mówi Wojciech Bobrowski z Klubu Biegowego Dzik.

Wioletta Murawska zajęła 3. miejsce w Przesieckim Biegu Icemana

Autor: Klub Biegowy Dzik Police Wioletta Murawska zajęła 3. miejsce w Przesieckim Biegu Icemana

Dodatkowym utrudnieniem jest strój zawodników startujących w zawodach.

- Spodenki, buty, skarpetki. Panowie bez koszulek. Panie z krótkim topem... i lecimy! - dodaje brązowy medalista.

Pomimo trudnych warunków zawodnicy szczęśliwie dobiegli do mety, a po zakończonym biegu, kilka osób zaliczyło jeszcze lodowatą kąpiel w wodospadzie.

Obecnie trwają zapisy na Bieg Szlakiem Dzika, który odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia w Policach. Zgłaszać się do biegu można na stronie www.kbdzik.pl.

IV Icemana 20.02.2016 roku za Nami.Policzanie na podium w Kat. OPEN Kobiet i Mężczyzn.Wioletta Murawska SKB Dzik - 3...Posted by Klub Biegowy Dzik on 21 luty 2016

Przeczytaj również: W Szczecinie powstanie największy rodzinny plac treningowy w Polsce [WIZUALIZACJA]