Blokujesz dojazd do śmietnika? Licz się z poważnymi konsekwencjami!

2019-09-10 11:59 gk
Policja zapowiada walkę z kierowcami blokującymi dojazd służb komunalnych
Autor: mat. policji

Parkowanie na drogach osiedlowych i jednocześnie blokowanie przejazdu dla służb komunalnych to plaga większości polskich miast. Na wojnę z niezdyscyplinowanymi kierowcami ruszają policjanci z Myśliborza i zapowiadają surowe kary.

Coraz częściej, do Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu docierają informacje o nagminnym łamaniu zasad przez użytkowników pojazdów, którzy blokują drogi dojazdowe do miejsc składowania śmieci. Znaczna ilość dróg na terenie Myśliborza prowadzi do miejsc parkingowych na osiedlach na których wyznaczone są miejsca składowania odpadów komunalnych. Niestety brak wyobraźni użytkowników pojazdów, którzy zastawiają bądź blokują swoimi pojazdami dojazd do tych miejsc stanowi duże utrudnienie dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie czystości na terenie miasta. Służby te mają duży problem aby dotrzeć do miejsc składowania śmieci i na bieżąco je odbierać.

Policja zapowiada walkę z kierowcami blokującymi dojazd służb komunalnych
Autor: mat. policji

- Ponadto, parkowanie w pobliżu śmietników stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w przypadku pożaru, co z kolei powoduje duże utrudnienia w podejmowaniu szybkich i skutecznych działań przez odpowiednie służby, w tym straż pożarną czy policję - informuje asp. sztab. Jacek Poleszczuk z policji w Myśliborzu.

W związku z coraz częstszymi przypadkami zastawiania bądź blokowania dojazdu do miejsc składowania odpadów na terenie Myśliborza, policja informuje, że w stosunku do właścicieli i użytkowników pojazdów będą wyciągane konsekwencje. Niezdyscyplinowani kierowcy karani będą mandatami, będą również kierowane wnioski o ukaranie do sądu.