Budowa SKM w Szczecinie rusza z kopyta! Intensywne prace między Turzynem i Pomorzanami [ZDJĘCIA]

2020-02-27 9:00 gk

Największa inwestycja komunikacyjna ostatnich lat w Szczecinie i okolicach nabiera rozpędu. Prace przy budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej toczą się już w kilku miejscach. W ostatnich dniach ekipy budowlane pojawiły się na odcinku między stacjami Turzyn i Pomorzany.

Na odcinku między ulicą Kordeckiego i stacją Szczecin rozbierany jest stary tor, prace toczą się również na wiadukcie nad ulicą Ku Słońcu. Niebawem na tym odcinku powstanie dwutorowa trasa kolejowa, obok stuletniego stalowego wiaduktu pojawi się drugi. W rejonie Ronda Pileckiego planowany jest również zupełnie nowy przystanek "Szczecin Cmentarz Centralny", a obok niego parking, na którym będzie można pozostawić samochód i przesiąść się w pociąg. W tym miejscu pasażerowie będą mieli do dyspozycji aż cztery linie - do Polic, Goleniowa, Gryfina i Stargardu.

Schemat SKM Szczecin
Autor: Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Schemat SKM Szczecin

W ramach inwestycji wartej ponad 700 milionów złotych zmodernizowane zostaną linie kolejowe pomiędzy Szczecinem, Policami, Gryfinem, Stargardem i Goleniowem, przebudowane zostaną istniejące stacje, powstaną również zupełnie nowe. Szczecińska Kolej Metropolitalna ma przewieźć pierwszych pasażerów w pierwszej połowie 2022 roku.

Jak wypełnić e-PIT?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.