Chcesz przyjąć księdza po kolędzie? ZAPROŚ GO! Nowy zwyczaj w szczecińskiej parafii

2019-12-10 11:00 gk
Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie
Autor: Grzegorz Kluczyński

Ksiądz po kolędzie tylko na zaproszenie - takie zasady wprowadza w tym roku Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Powód? Coraz mniej parafian otwiera drzwi księdzu podczas tradycyjnej kolędy. Dlatego księża z parafii obejmującej swoim zasięgiem dużą część Śródmieścia postanowili zmienić zasady wizyt duszpasterskich.

Parafia zapowiadała zmiany już blisko rok temu. Teraz ksiądz przyjdzie po kolędzie, jeżeli do parafii zostanie dostarczone zaproszenie, a na klamce pojawi się specjalna zawieszka.

"Kolędę przyjmuje mniej niż trzecia część mieszkańców. Bywają klatki schodowe w kamienicach czy blokach, gdzie na piętnaście rodzin kolędę przyjmują dwie. Do prawdziwej rzadkości należą domy, gdzie większość mieszkańców przyjmuje kolędę" - tak informowała parafia NSPJ w Szczecinie na początku 2019 roku w comiesięcznym biuletynie.

To była zapowiedź, teraz przyszedł czas na wprowadzenie zmian w życie. Kolęda w parafii NSPJ rozpocznie się 2 stycznia 2020 roku. Przede wszystkim księża odwiedzą parafian, którzy przyjmowali ich rok wcześniej. Pozostałych, którzy z jakiegoś powodu nie przyjęli księdza, a chcieliby to zrobić tym razem, a także nowych mieszkańców parafii proszą o zaproszenia.

Zaproszenia na kolędę można złożyć w zakrystii lub biurze parafialnym kościoła, telefonicznie pod numerem 914310880, SMS-em na numer 698022243 lub mailem biuro@nspj.szczecin.pl. W treści należy podać nazwisko, dokładny adres i numer telefonu do kontaktu.