Czujesz niedosyt świątecznego klimatu w Szczecinie? Jedź na jarmark do stolicy Niemiec! [LISTA JARMARKÓW W BERLINIE]

2019-12-07 8:05 gk

Jarmarki bożonarodzeniowe w naszym mieście stają się coraz bardziej popularne, jednak mieszkańcy Szczecina wciąż chętnie odwiedzają stolicę Niemiec, by poczuć ten wyjątkowy świąteczny klimat. Podróż do Berlina trwa zaledwie dwie godziny, a do wyboru mamy kilkadziesiąt mniejszych i większych jarmarków w różnych punktach miasta.  

W Niemczech jarmarki bożonarodzeniowe to wieloletnia tradycja. W każdym mieście przed świętami odbywa się co najmniej jedno takie wydarzenie. W oddalonym o 120 kilometrów od Szczecina Berlinie jest ich co najmniej 50. Znajdują się zarówno w centrum miasta, jak i w mniejszych dzielnicach. Rozpoczynają się już w ostatnich dniach listopada i trwają do świąt, a czasem dłużej, bo do pierwszych dni stycznia.

Najpopularniejsze jarmarki w Berlinie

Najpopularniejsze berlińskie jarmarki znajdują się w centrum - na Alexanderplatz oraz pod Czerwonym Ratuszem, ale także w dzielnicach znajdujących się nieco dalej - obok Zamku Charlottenburg czy w dzielnicy Spandau. Można na nich kupić nie tylko oryginalne upominki, ale także napić się świątecznego grzanego wina, zjeść tradycyjnego bratwursta, skosztować pieczonych kasztanów, a także pojeździć na łyżwach lub na karuzeli.

Jak dojechać na jarmarki w Berlinie?

Ze Szczecina do Berlina najlepiej dojechać pociągiem Deutsche Bahn - bezpośrednio lub z przesiadką w Angermunde. Dzięki specjalnej ofercie biletów turystycznych, na ich podstawie możemy także poruszać się po Berlinie komunikacją miejską: autobusami, tramwajami, oraz kolejką U-Bahn i S-Bahn. Przykładowo: koszt biletu grupowego dla 5 osób, w obie strony, z możliwością korzystania z komunikacji miejskiej to około 138 złotych.

Dojazd do Berlina zapewniają również firmy przewozowe, m.in. PKS Szczecin, Follow me czy Flixbus. Podróż busem dla jednej osoby w jedną stronę to zazwyczaj koszt kilkudziesięciu złotych, warto jednak szukać promocji u przewoźników, którzy z okazji jarmarków przygotowują często oferty specjalne.

Listę jarmarków bożonarodzeniowych w Berlinie znajdziecie w powyższej galerii.

Informacje o berlińskich jarmarkach można znaleźć m.in. na stronie www.weihnachteninberlin.de.