Koronawirus. W Ińsku i Kołbaskowie nie chcą wyborów prezydenckich

2020-03-26 15:39 gk
Wybory
Autor: Grzegorz Kluczyński

Od kilku dni w całym kraju toczy się gorąca dyskusja dotycząca planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich. Coraz więcej osób, ze względu na własne bezpieczeństwo, chce by wybory zostały przeniesione na inny termin. Tak samo uważa większość kandydatów na ten urząd. Przeciwnego zdania są przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości, którzy uważają, że wybory powinny odbyć się zgodnie z zaplanowanym terminem.

Wśród przeciwników wyborów prezydenckich 10 maja jest także gmina Ińsko w Zachodniopomorskiem, która odmawia przeprowadzenia głosowania.

"W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii COVID-19 w Polsce, informujemy, że nie jesteśmy w stanie w należyty sposób zorganizować wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej Polski na terenie Gminy Ińsko w wyznaczonym terminie. Mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i życie mieszkańców Gminy Ińsko, wnosimy o przesunięcie terminu wyborów. Nie będziemy narażać naszych mieszkańców na niebezpieczeństwo zakażenia" - list o takiej treści wystosowały władze Ińska do Komisarza Wyborczego w Szczecinie.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Oświadczenie spotkało się z przychylnymi opiniami ze strony mieszkańców.

"Brawo bardzo mądra decyzja, bezpieczeństwo najważniejsze."

"Tak powinno być w całym kraju."

"Brawo Ińsko! Czekamy na pozostałe gminy!"

"Oby wszystkie miasta brały przykład z Ińska."

- czytamy w komentarzach na Facebooku.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Podobnego zdania są również władze podszczecińskiego Kołbaskowa. Wójt gminy, Małgorzata Schwarz skierowała do Komisarza Wyborczego pismo z prośbą o podjęcie wszelkich starań w celu przesunięcia terminu wyborów.

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.